• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1735
  • Dodano: 2021-06-25 / 12:20
  • Komentarzy: 1

  Uczniowie zakończyli rok szkolny. Przed nimi dwa miesiące...wolnego

  (Fot. Dżacheć)

  (Fot. Hanna Wiśniewska)

  Dziś uczniowie w całej Polsce idą do szkoły by...pożegnać się z jej murami na kolejne dwa miesiące. Rodzice i dzieci zgodnie przyznają, że chcą od września wrócić do normalnego trybu nauczania.


  Podobnie jak w roku ubiegłym, każda szkoła określiła swoje indywidualne zasady odbioru świadectw. Uczniowie mogą zapomnieć o tradycyjnych akademiach i uroczystościach szkolnych, mimo że panujące zasady reżimu sanitarnego w wielu przypadkach pozwalają na przeprowadzenie uroczystości w sposób niewiele odbiegający od pamiętnych czasów.

  Większość czasu w tym roku szkolnym polscy uczniowie spędzili poza murami placówek oświatowych. Pandemia koronawirusa zamknęła ich w domach i posadziła przed komputerami na zdalnym nauczaniu. Dziś, kiedy zwykle odbywał się uroczysty apel, dochodziło do ważnych podsumowań i wyróżnień, znów będzie tylko "suche" odebranie świadectwa.

  Większość dzieci odbierze świadectwa w swoich klasach przy obecności jedynie wychowawcy. Co więcej, do wielu szkół nie zostali wpuszczeni rodzice, którzy zgodnie z wytycznymi musieli czekać na swoje pociechy przed szkołą. - To bardzo niesprawiedliwe zarówno dla nas, rodziców jak i dla tych dzieciaczków. Jestem mamą pierwszoklasisty, chciałam razem z nim przeżywać ten dzień, wiem że mój syn był mocno zestresowany i zarazem podekscytowany tą chwilą. Przecież na co dzień spędzamy czas razem, nie rozumiem zatem dlaczego następuje taki podział, może doszło do tego, że tak po prostu..wygodniej? - komentuje jedna z mam przed szkołą.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-25 13:16:13 [79.187.170.*] id:1614755  
  fuksik: Napisał postów [911], status [stały bywalec] Reputacja
  Jeszcze tylko wpi****l za oceny od łojca i WAKACJE!!!!

  Nick:
  Treść: