• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2141
  • Dodano: 2021-06-24 / 18:22
  • Komentarzy: 0

  Znowu przejdą burze. Podniesiono alert do 3 stopnia!

  Znowu przejdą burze. Podniesiono alert do 3 stopnia!

  (Fot. Archiwum)

  Nadchodzą burze i nawałnice. Stopień zagrożenia podniesiony do trzeciego stopnia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od rana wysyła do mieszkańców Opolszczyzny SMS-y informujące o nadchodzących gwałtownych burzach.


  Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu podniosło natomiast stopień zagrożenia dla sześciu powiatów Opolszczyzny z drugiego na trzeci. Oznacza to, że jeśli prognozy się sprawdzą, może być bardzo niebezpiecznie.

  Zjawiska zgodnie z prognozą mają występować od godz. 16:49 dnia 24.06.2021 do godz. 04:00 dnia 25.06.2021 i dotyczą powiatów: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, oleski, prudnicki, strzelecki.

  - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 40 mm, a lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h, a punktowo możliwe porywy wiatru do 130 km/h. Miejscami grad. Najsilniejsze burze, lokalnie o przebiegu nawałnicowy, prognozuje od godzin wieczornych do około północy - czytamy w ostrzeżeniu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  Powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, nyski, Opole i opolski pozostały z drugim stopniem zagrożenia. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, a lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Lokalnie burze mogą mieć przebieg nawałnicowy - alarmują meteorolodzy.

  Pamiętajmy, że podczas burzy nie należy zbliżać się do urządzeń elektrycznych i metalowych, najlepiej pozostać z dala od oszklonych okien, sufitów lub drzwi. Zwierzęta hodowlane najlepiej pozostawić zamknięte, a wszelkie zbędne urządzenia elektryczne oraz anteny najlepiej odłączyć od prądu. Bardzo ważne jest zabezpieczenie podwórka i balkonu, by nie pozostały tam przedmioty, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie dla innych osób (parasole, krzesła plastikowe, stoły, doniczki).

  Gdy przebywamy na otwartej przestrzeni unikajmy wysokich drzew, masztów, latarni, a także nie powinniśmy przebywać w pobliżu trakcji kolejowych, transformatorów i przewodów wysokiego napięcia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".