• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1671
  • Dodano: 2021-06-22 / 10:03
  • Komentarzy: 0

  Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego

  Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego

  (Fot. Archiwum)

  Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła zaprasza do udziału w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego.


  12 edycja prestiżowego konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego właśnie wystartowała. To okazja do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół nas staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. Do 30 sierpnia br. czekamy na Państwa zgłoszenia.

  - Już po raz dwunasty będziemy promować piękne miejsca i atrakcyjną przestrzeń wokół nas, bo przyjazne otoczenie to lepsza jakość naszego życia - mówi marszałek województwa Andrzej Buła. - W ubiegłym roku ze względu na pandemię konkursu nie było, a wiec tych nowych miejsc, przestrzeni i obiektów do pokazania jest na pewno wiele - dodaje.

  - Zapraszam samorządy, stowarzyszenia, inwestorów i projektantów do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego. Pokażcie wyjątkowe miejsca, którymi warto się pochwalić - apeluje z kolei członek zarządu województwa Szymon Ogłaza. A czas na zgłoszenia jest do 30 sierpnia. Zgłoszeń mogą dokonywać samorządy lokalne z województwa opolskiego; inne instytucje lub organizacje realizujące zadania publiczne (stowarzyszenia, fundacje, lokalne grupy działania); inwestorzy lub projektanci; jednostki samorządu zawodowego architektów, urbanistów lub inżynierów budownictwa.

  W ramach tegorocznego konkursu oceniane będą przedsięwzięcia zrealizowane do 30 czerwca tego roku w miastach i wsiach regionu, dotyczące zagospodarowania ogólnodostępnych placów, ulic, parków, terenów rekreacyjnych, budynków użyteczności publicznej lub terenów zdegradowanych z ich przeznaczeniem na cele publiczne.

  Już po wstępnej ocenie zgłoszeń, także mieszkańcy regionu będą mogli w ramach internetowego głosowania wybrać ulubioną inwestycję.

  Nagrody i wyróżnienia przyznawane będą w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna i obiekt użyteczności publicznej.

  Harmonogram tegorocznej edycji konkursu:

  ogłoszenie konkursu: czerwiec br.
  zgłoszenia do konkursu: do 30 sierpnia br.
  ocena formalna zgłoszeń: wrzesień br.
  ocena merytoryczna zgłoszeń (praca komisji konkursowej): wrzesień - październik br.
  głosowanie internautów: październik br.
  rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników: listopad br.

  Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://przestrzen.opolskie.pl/
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".