• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3145
  • Dodano: 2021-06-21 / 14:21
  • Komentarzy: 1

  Rafa koralowa, rekiny, mureny, płaszczki. Takie będzie nowe akwarium w Opolu!

  (Fot. zoo Opole)

  Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zadeklarował wsparcie finansowe nowej inwestycji, jaka ma zostać zrealizowana w opolskim ogrodzie zoologicznym, czyli budowy nowoczesnego kompleksu akwariów.


  W opolskim ogrodzie zoologicznym stary, jednopiętrowy budynek akwarium zastąpi nowy kompleks wodny. Wśród największych atrakcji warto wymienić między innymi możliwość karmienia płaszczek czy oglądania rekinów. Pieniądze na realizację zadania obiecał przekazać prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

  - Będą płaszczki, ośmiornice i rafa koralowa! Zmodernizujemy zniszczone przez powódź 1997 r. stare Akwarium.
  Mamy wstępne zapewnienie o przyznaniu dotacji z UE, która pozwoli sfinansować ok. 40 proc. kosztów szacowanych na 13-14 mln zł. Na terenie nowego obiektu powstanie 7 akwariów, w tym jedno umożliwiające "dotykanie" płaszczek. Będzie też ekspozycja dotyczącą naszej Odry, rekiny też będą, ale nie żarłacze. Radni Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego są bardzo na tak, zatem zgoda rady na inwestycje jest bardzo prawdopodobna - napisał na Facebooku prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  W nowym budynku pojawią się nowe akwaria, w których znajdą się w nich między innymi ryby z Amazonii, rekiny, a także rafa koralowa i płytki basen, w którym będą pływały płaszczki.

  Ponadto w opolskim zoo znajdzie się też "odrarium", w którym będzie można oglądać ryby pływające w rodzimej Odrze na różnych jej odcinkach. Jest to pomysł na promocję krajowej bioróżnorodności.

  W planowanych zbiornikach znajdzie się 210 tysięcy litrów słodkiej wody oraz 116 tysięcy litrów wody słonej.

  W piwnicach przewidziano urządzenia do uzdatniania i przygotowywania wody morskiej, pomieszczenia gospodarcze oraz zbiorniki zapleczowe. - Teraz pozostaje nam czekać na zapisanie środków w budżecie Miasta Opola. Po tym będziemy mogli przystąpić do realizacji kolejnych etapów zadania - informuje opolskie zoo.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-21 17:42:29 [80.49.226.*] id:1614529  
  Bodziulla: Napisał postów [1719], status [Szycha] Reputacja
  Może być ciekawie, ale z pomysłem. Nie przetarg dla kolegi czy koleżanki, tylko dla kogoś kto będzie miał fajny pomysł.

  Nick:
  Treść: