• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2340
  • Dodano: 2021-06-20 / 21:06
  • Komentarzy: 0

  Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Nowa Wieś

  Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Nowa Wieś
   <i>(Fot. KP PSP Olesno)</i>

  (Fot. KP PSP Olesno)

  W Nowej Wsi doszło do pożaru budynku gospodarczego - obory. Na szczęście w budynku gospodarczym objętym pożarem nie było zwierząt. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej.


  W sobotę 19 czerwca do służb ratunkowych powiatu oleskiego wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się ognia w oborze w miejscowości Nowa Wieś. W zdarzeniu brało udział łącznie trzynaście zastępów straży pożarnej.

  - Pożarem objęte było poddasze, więźba dachowa oraz składowane przy budynku drewno. W budynku nie było zwierząt. Działania straży pożarnej polegały m.in. na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, od strony ścian szczytowych (od strony wschodniej i zachodniej)z równoczesnym prowadzeniem obrony zagrożonego budynku. Następnie podano dwa kolejne prądy wody, jeden od strony południowej na objęte pożarem drewno oraz jeden od strony szczytu (strona wschodnia) - informuje dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

  Z powodu silnego zadymienia strażacy byli zmuszeni prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze w aparatach ochrony dróg oddechowych. W zdarzeniu na szczęście nikt nie został poszkodowany.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".