• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1471
  • Dodano: 2021-06-17 / 16:05
  • Komentarzy: 2

  Nowa siła polityczna w Polsce. "Rządzący, idziemy po was"

  Nowa siła polityczna w Polsce. "Rządzący, idziemy po was"

  (Fot. screen Facebook Jacek Jaśkowiak)

  Mają zamiar startować w wyborach lokalnych i parlamentarnych. Samorządowcy łączą siły i zapowiadają walkę z centralizacją Polski.

  Prezydenci Poznania, Wrocławia czy Gdyni mocniej wchodzą w krajową politykę. W senacie umowę o współpracę podpisali samorządowcy z czterech stowarzyszeń oraz parlamentarzyści z senackiego zespołu samorządowego. "Porozumienie sił samorządowych ma służyć zapobieganiu dalszej centralizacji państwa i zbudowaniu jak najszerzej reprezentacji sił prodemokratycznych i prosamorządowych w wyborach parlamentarnych i samorządowych." - ogłosił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Celem tych połączonych sił jest wystawianie kandydatów zarówno w wyborach lokalnych jak i parlamentarnych. Wszelkie działania polityczne mają być koordynowane przez senacki zespół.

  Kto zawiązał współpracę?

  Samorządy dla Polski,
  Dolny Śląsk Wspólna Sprawa,
  Stowarzyszenie Wielkopolska - kierunek Europa,
  Łączy Nas Samorząd.

  "Szanowni rządzący, idziemy po was. Idziemy po władzę. Idziemy po to, żeby ratować samorząd. Jednoczymy się po to, żeby pójść do wyborów i odegrać w tych wyborach znaczącą rolę. Do tej pory inicjatywy samorządowe różnie wypadały, jeśli chodzi o zaangażowanie w wybory. Dzisiaj sytuacja jest wyjątkowa. Dzisiaj sytuacja jest bardzo trudna." - mówił na konferencji w Senacie Wadim Tyszkiewicz, senator i były prezydent Nowej Soli.
  Dodał, że obecnie samorząd przez rząd Zjednoczonej Prawicy jest pomijany, m.in. w "Polskim Ładzie", a lokalni politycy się na to nie zgadzają: "Nie możemy pozwolić na to, żeby samorząd był marginalizowany i spychany na obrzeża polityki. Naszym celem jest powrót do normalności, naszym celem są wybory. Dlatego samorządowcy powinni się zaangażować w ten ruch." - zachęcał Tyszkiewicz.

  Jaśkowiak dodał, że rząd używa, do osłabienia samorządów, zmian podatkowych. Miasta tracą przez to wpływy, a tym samym tracą na tym mieszkańcy. "To dla nich musimy bronić samorządów przed centralizacją. Wybory w Rzeszowie czy wcześniejsze do Senatu, w których wystartowali prezydenci miast, doświadczeni samorządowcy, pokazały, że możemy to zrobić tylko razem. Nie możemy wytracać energii na niepotrzebne polityczne i partyjne dyskusje, zarówno na poziomie regionalnym jak i krajowym. Musimy postawić na synergię sił i potencjałów. Tylko wtedy wygramy." - mówił prezydent Poznania.

  News4Media

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-17 17:11:57 [89.73.114.*] id:1614305  
  neo: Napisał postów [1455], status [Szycha] Reputacja
  I niech tak będzie. To nie jest RP, to PRL-bis, z PiS ? przewodnią siłą społeczeństwa w budowie socjalizmu, zaś PRL-bis w swej polityce umacnia przyjaźń i współpracę z Turcją i Węgrami...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-06-18 09:23:48 [217.173.195.*] id:1614351  
  wojtasoks: Napisał postów [5701], status [VIP] Reputacja
  Niestety w naszym narodzie jest duża tęsknota za ręcznym sterowaniem i centralizowaniem wszystkiego jak za PRL. Najgorzej, że wielu z tych, którzy mają takie ciągotki nie pamięta tamtych czasów. I może to jest właśnie powód sukcesu tej władzy.
  [1]