• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 994
  • Dodano: 2021-06-16 / 14:42
  • Komentarzy: 0

  Odpowiedzialna postawa świadka i zatrzymany nietrzeźwy kierowca

  Odpowiedzialna postawa świadka i zatrzymany nietrzeźwy kierowca

  (KPP Krapkowice)

  To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się nietrzeźwi kierowcy. Dzięki postawie mieszkanki powiatu krapkowickiego, kierujący na ,,podwójnym gazie" został zatrzymany. 22-latek mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu spowodował kolizję.

  Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (13.06), tuż po godzinie 8:00. Oficer dyżurny krapkowickiej komendy odebrał telefon o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszająca poinformowała, że zauważyła osobowego volkswagena, którego kierujący wcześniej uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd. Zachowanie kierującego wskazywało, że może być on pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol.

  Mundurowi ustalili, że 22-letni kierowca i jego pasażer, na jednym z osiedli w Krapkowicach słuchali muzyki w samochodzie. Kiedy próbowali odjechać, okazało się, że w pojeździe wyładował się akumulator. Mężczyźni postanowili odpalić osobowego volkswagena "na popych". W momencie kiedy samochód odpalił, kierowca nie zapanował nad nim i uderzył w prawidłowo zaparkowanego forda. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia świadka. 22-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Pod wpływem alkoholu był również pasażer pojazdu.

  Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".