• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 974
  • Dodano: 2021-06-15 / 17:31
  • Komentarzy: 0

  3 pijanych kierowców zatrzymanych przez policjantów z Brzegu

  3 pijanych kierowców zatrzymanych przez policjantów z Brzegu

  (KPP Brzeg)

  Na naszych drogach wciąż niestety zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Takim zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. W miniony weekend policjanci z Brzegu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Muszą się oni teraz liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

  Pierwszy z kierowców został zatrzymany w piątek o godzinie 23:00. Wówczas dyżurny z brzeskiej komendy skierował patrol na bramki autostradowe w Przylesiu. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy kierowca chce wjechać na autostradę. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie świadek wskazał im siedzącego za kierownicą volkswagena mężczyznę. Badanie pokazało, że 37-latek w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

  Tej samej nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic wylotowych z miasta zatrzymali do kontroli skodę. Mężczyzna był podenerwowany i wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Tym razem alkosensor pokazał blisko 2 promile w organizmie kierowcy. Dodatkowo, okazało się że 45-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Natomiast w sobotę tuż po godzinie 7:00 rano brzeska drogówka skontrolowała kierowcę renault. 64-latek w organizmie miał blisko promil alkoholu.

  Cała trójka musi się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną. Tacy kierowcy nie tylko łamią prawo drogowe, a także narażają na utratę zdrowia i życia siebie, swoich pasażerów i innych. Alkohol powoduje wiele zmian w postrzeganiu rzeczywistości. Przede wszystkim opóźnione są reakcje, zawodzi koordynacja, a wyobraźnia skłania do brawury. To wszystko powoduje, że kierowca nie panuje nad pojazdem, a o tragedię nie trudno. Warto więc przyjąć za dewizę - nigdy nie jeżdżę po alkoholu!

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".