• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1950
  • Dodano: 2021-06-15 / 14:26
  • Komentarzy: 0

  Leżała po upadku we własnym mieszkaniu, nie była w stanie zawołać pomocy - pomogła sąsiadka

  Leżała po upadku we własnym mieszkaniu, nie była w stanie zawołać pomocy - pomogła sąsiadka

  (KMP Opole)

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Ozimku weszli przez okno do mieszkania, w którym od dwóch dni leżała skrajnie wycieńczona 82-latka. O tym, że od kilku dni nie z seniorką nie ma kontaktu, policjantów powiadomiła zaniepokojona sąsiadka. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Kobieta była odwodniona i wyczerpana. Po upadku nie była w stanie odpowiedzieć na nawoływanie będących za drzwiami policjantów.

  Zgłoszenie wpłynęło do Komisariatu Policji w Ozimku w piątkowe popołudnie. 22-latka regularnie odwiedzała starszą sąsiadkę i utrzymywała z nią kontakt telefoniczny. Służyła pomocą zawsze kiedy była taka potrzeba. Zaniepokojona brakiem kontaktu od dwóch dni, kobieta zaalarmowała policję. Na miejsce natychmiast przyjechali dzielnicowi.

  Z ustaleń przeprowadzonych na miejscu wynikało, że 82- latka jest osobą samotną i nigdzie nie wyjechała. Sierż. Angelika Ossowska i sierż. sztab. Łukasz Szmuk bez chwili wahania podjęli próbę otwarcia okna na parterze budynku. Po dostaniu się do środka, w kuchni zauważyli leżącą pod stołem starszą kobietę. Po sprawdzeniu czynności życiowych, dzielnicowi natychmiast wezwali służby medyczne.

  Jak stwierdzili medycy, pomoc przyszła w ostatniej chwili. Skrajnie wycieńczona 82-latka została przetransportowana do szpitala.

  To zdarzenie pokazuje, jak ważna jest pomoc sąsiedzka i troska o osoby starsze i samotne. Nawet jeden telefon może uratować ludzkie życie!
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".