• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1728
  • Dodano: 2021-06-11 / 13:54
  • Komentarzy: 0

  Rozpoczął się 5. Festiwal Książki

  Rozpoczął się 5. Festiwal Książki

  (Fot. Dżacheć)

  Festiwal doczekał się już piątej jubileuszowej edycji i od 2016 roku niezmiennie gości w centrum miasta. Przed nami trzy dni z książką.


  Festiwal Książki rusza w piątek i potrwa do niedzieli. Miasteczko festiwalowe będzie można odwiedzać od 11:00 do 20:00. Najmocniejszym punktem opolskiego Festiwalu Książki są spotkania autorskie z twórcami bestsellerowych powieści. Będzie można spotkać zarówno mistrzów kryminałów, fantastyki, reportażu czy literatury kobiecej. Również na 5. Festiwalu Książki będzie można zetknąć się z wybitnymi osobowościami ze świata mediów i kultury.

  Na plenerowej scenie piątego festiwalu książki gościć będą tacy autorzy, jak: Katarzyna Nosowska, Wojciech Jagielski, Agnieszka Maciąg, Vincent Sewrski, Tomasz Kammel, Marek Niedźwiedzki, Joanna Bator i wielu innych. Pomimo tak krótkiego czasu na organizację Festiwalu oraz aktualnej sytuacji pandemicznej, zadbaliśmy o to aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny. Niestety, w tym roku ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się wydarzenia współtowarzyszące, takie jak warsztaty oraz koncerty. Plener Wydawniczy cieszy się również ogromnym zainteresowaniem, wśród największych polskich wydawnictw. Do Opola przyjedzie około 60 wystawców z całej Polski - wspomina Judyta Gralka - organizator.

  Zabraknie w tym roku foodtrucków, które towarzyszyły imprezie w poprzednich edycjach. Jednak zgodnie z tradycją na Placu Wolności będą stragany 50 wystawców z rożnych wydawnictw.

  Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny.

  Patronat 24opole
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".