• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2562
  • Dodano: 2021-06-11 / 16:16
  • Komentarzy: 1

  Nawet 12 lat więzienia za śmiertelne potrącenie rowerzystki i ucieczkę z miejsca wypadku

  (Fot. Archiwum)

  Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie - Koźlu zakończyła śledztwo prowadzone w związku z potrąceniem rowerzystki na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Polska Cerekiew. 28-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara 12 lat więzienia.


  Postępowanie zostało wszczęte po tym, jak w dniu 15 lutego 2021 r. na drodze krajowej 45 została potrącona kobieta, która prowadziła rower idąc prawą krawędzią jezdni. Na skutek uderzenia przez pojazd kobieta doznała poważnych obrażeń ciała, w tym stłuczenia organów wewnętrznych i licznych złamań, stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu. Mimo, że sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia, oraz że nie było naocznych jego świadków, to nie przeszkodziło to w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za wypadek.

  - Podjęte przez funkcjonariuszy Policji działania pozwoliły w ciągu trzech dni dotrzeć do pojazdu, którym poruszał się sprawca, a następnie zidentyfikować kierującego. Okazał się nim być 28 - letni Mateusz S. (mieszkaniec województwa śląskiego). Zgromadzone w toku śledztwa dowody nie pozostawiły wątpliwości, że to Mateusz S., kierując samochodem marki Chevrolet potrącił pokrzywdzoną. Samochód, którym kierował nosił bowiem ślady powstałe wskutek potrącenia pokrzywdzonej, ponadto na miejscu wypadku ujawniono fragmenty nadwozia pochodzące z tego pojazdu. Ustalono zarazem, że sprawca przed jego zatrzymaniem przez policjantów podjął działania aby usunąć ślady przestępstwa m. in. zakupując części pojazdu, które zamierzał zamontować w miejsce uszkodzonych - informuje Prokuratura Okręgowa w Opolu.

  Ucieczka z miejsca wypadku oraz próba zatarcia śladów przestępstwa były podstawą do zastosowania wobec oskarżonego tymczasowego aresztowania.

  Mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Ustalono bowiem, że do potrącenia doszło wskutek niezachowania przez kierującego samochodem reguł ostrożności polegających na należytej obserwacji przedpola jazdy oraz zachowaniu bezpiecznego odstępu od wyprzedzanej pieszej. Nadto Mateusz S. oskarżony został o posiadanie amfetaminy, którą ujawniono w chwili jego zatrzymania.

  W toku śledztwa oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów. Oskarżonemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-11 16:20:30 [5.173.33.*] id:1613915  
  SekO: Napisał postów [765], status [rozpisany/na] Reputacja
  Chociaż raz sprawiedliwości stanie się zadość :)

  Nick:
  Treść: