• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1806
  • Dodano: 2021-06-05 / 12:48
  • Komentarzy: 1

  Ruszyła akcja "Micha zwierz usycha"

  (Fot. Archiwum)

  Upały powoli dają się we znaki nie tylko mieszkańcom. Pamiętajmy zatem o czworonogach. Akcja "Micha zwierz usycha" to ogólnopolska inicjatywa zachęcająca ludzi do wystawiania misek z wodą dla zwierząt.


  Upalne dni ciężko znoszą zarówno ludzie jak i zwierzęta. Teraz, kiedy pogoda na zewnątrz jest sprzyjająca słonecznym kąpielą musimy pamiętać o tych, którzy bez naszej pomocy nie poradzą sobie z odpowiednim nawodnieniem.

  To już szósta edycja akcji, która polega na tym, by udostępnić miskę świeżej wody w miejscach publicznych. Z wodopoju podczas upałów mogą skorzystać czworonogi, ptaki czy koty.

  - Bardzo często zdarza się, że idziemy koło sklepu, przez miasto, przez parki zapominając o wzięciu ze sobą miseczki albo butelki z wodą dla swojego pupila. Wiele miejsc włączyło się w naszą akcję już w pierwszej edycji i kontynuują nawyk wystawiania miski z wodą do dziś. Zależy nam, aby coraz więcej sklepów, klinik, barów czy restauracji włączało się w akcję. To nic nie kosztuje, a może uratować niejedno istnienie - informuje Leszek Pawlak, inspektor lubelskiej straży dla zwierząt.

  Warto też pamiętać, jak przygotować się na upalne dni, kiedy jesteśmy właścicielami zwierzęcia.

  - U psa prawidłowa temperatura ciała wynosi około 38 stopni Celsjusza. Dodając do tego upalne dni oraz futro, ciężko jest uświadomić sobie, jak ciężkie są to dla zwierząt warunki. Zapewnijmy naszemu zwierzęciu dostęp do świeżej wody pitnej oraz ułóżmy jego kojec w cieniu, z dala od słońca. Pamiętajmy aby wymieniać wodę minimum 2 razy w ciągu doby. Pod żadnym pozorem nie ochładzajmy zwierząt zimną wodą. Zwierzę trzeba ochładzać stopniowo. Polewanie psa zimną wodą może doprowadzić do skurczu naczyń obwodowych i jeszcze większych problemów - słyszymy.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-06 18:57:08 [5.173.121.*] id:1613670  
  tippmann: Napisał postów [7185], status [VIP] Reputacja
  lepiej gówna zbierajcie po swoich obszczymurach

  Nick:
  Treść: