• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 756
  • Dodano: 2021-06-05 / 12:48
  • Komentarzy: 0

  Szpital w Oleśnie w końcu spełnia najnowocześniejsze wymogi. Skończono remontować pediatrię

  Szpital w Oleśnie w końcu spełnia najnowocześniejsze wymogi. Skończono remontować pediatrię
   <i>(Fot. UMWO)</i>

  (Fot. UMWO)

  To jest całkowicie inny oddział - tak śmiało można powiedzieć o pediatrii w oleskim szpitalu powiatowym. Zakończyła się tam przebudowa ostatniego piętra. Tym samym placówka ta została w ostatnich latach rozbudowana i dostosowana do wymogów XXI wieku.


  Oddział pediatrii najdłużej czekał na remont i jak zaznacza dyrektor szpitala Andrzej Prochota, tylko z tego powodu, że był w najlepszym stanie technicznym, kiedy kilka lat temu planowano kompleksowe remonty. - To jest całkowicie nowa jakość. Zmieniają się możliwości leczenia pacjentów. Inny jest też komfort pracy lekarzy i przebywających u nas pacjentów. Szpital przebudowaliśmy od podstaw. Rozpoczęło się od termomodernizacji, budowy lądowiska, remontu sterylizatorni. Następnie miała miejsce rozbudowa sal operacyjnych. Wyremontowane zostały wszystkie oddziały w szpitalu - mówi dyrektor placówki. Zapowiada, że teraz szpital będzie stawiał na sukcesywną wymianę sprzętu - Przecież o pięcioletnim komputerze mówimy, że jest przestarzały. Podobnie jest ze sprzętem medycznym. On wymaga ciągłej modernizacji - podkreśla dyrektor Andrzej Prochota.

  Przez ostatnie lata szpital otrzymał z urzędu marszałkowskiego dofinansowanie w wysokości niemal 9 milionów 500 tysięcy złotych.

  Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła przypomina, że szpital nie tylko się remontuje, ale również włączył się w projekt "Opolska Mama ma Moc". - Szpital oferuje szeroką opiekę nad przyszłą mamą i dzieckiem. Ale równie ważne są remonty oddziałów szpitala, w tym dziś oddanego, dedykowanego najmłodszym. Mam nadzieję, że nowe warunki będą również magnesem dla lekarzy, którzy tutaj będą szukać zatrudnienia - mówi marszałek.

  Ordynator oddziału Wojciech Gołda dodaje, że nowoczesny oddział to również nowoczesne leczenie. - Byliśmy prekursorami wiele lat temu w umożliwieniu przebywania opiekunów z dziećmi w trakcie całego leczenia. Dziś jeszcze bardziej pomagamy w tym, aby ten pobyt wiązał się jak najmniej z przykrymi wspomnieniami. Leczymy i opiekujemy się najmłodszymi pacjentami - mówi lekarz. Jednocześnie apeluje do tych, którzy wybierają przyszły zawód i chcieliby być medykami. - Po studiach zatrudniajcie się w naszych szpitalach, potrzebujemy młodych lekarzy. Z wielką chęcią podzielimy się wiedzą, doświadczeniem i przyjmiemy do naszego grona - zachęca Wojciech Gołda.

  Starosta oleski Roland Fabianek nie ukrywa, że choć szpital zmaga się z niedoszacowaniem i jest zadłużony, to mimo tego jednocześnie udaje się go unowocześniać. - Nie wszystkie procedury są dla nas odpowiednio wycenione. Na szczęście mamy dobrego dyrektora, który potrafi pogodzić te dwie sprzeczności. W szpital w ostatnich latach zainwestowaliśmy ponad 30 milionów złotych - podkreśla.

  Oddział dziecięcy oleskiego szpitala dysponuje 25 łóżkami dla najmłodszych pacjentów. W każdym pokoju jest również miejsce dla opiekuna dziecka. Pomieszczenia są bardzo przyjazne. Dzieci mogą korzystać z sali zabaw. Remont kosztował ponad 1 milion 100 tysięcy złotych. 765 tysięcy złotych to pieniądze unijne, które przekazał urząd marszałkowski.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".