• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 705
  • Dodano: 2021-06-02 / 16:33
  • Komentarzy: 0

  Animatorzy z Fundacji dr Clown również zadbali o małych pacjentów w Dzień Dziecka

  Animatorzy z Fundacji dr Clown również zadbali o małych pacjentów w Dzień Dziecka
   <i>(Fot. Materiał organizatora)</i>

  (Fot. Materiał organizatora)

  Wolontariusze Fundacji Dr Clown po raz kolejny zorganizowali dla małych pacjentów niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Doktorzy Clowni odwiedzili dzieci w kilkunastu szpitalach na Opolszczyźnie.


  1 czerwca to wyjątkowo data w kalendarzu. Ten dzień nie mógł się obyć bez upominków, ale przede wszystkim bez radości i uśmiechów na buziach dzieci, szczególnie tych, które muszą go spędzić w szpitalu. Doktorzy Clowni, wolontariusze Fundacji Dr Clown, doskonale wiedzą jak wesprzeć małych pacjentów w trudnych chwilach i poprawić ich samopoczucie. Z okazji Dnia Dziecka już kolejny rok przygotowali wyjątkowe atrakcje dla hospitalizowanych dzieci w Opolu i okolicach.

  - Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w naszej organizacji. Jako Doktorzy Clowni wspieramy na co dzień najmłodszych pacjentów w powrocie do zdrowia, a tego szczególnego dnia chcemy sprawić, aby ich radość była podwójna! Dołożyliśmy starań by żadne dziecko w szpitalu nie pozostało w tym dniu bez życzeń i prezentu. Odwiedziliśmy dzieci w szpitalach w Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie Koźlu, Krapkowicach, w Opolu (2 szpitale) oraz Prudniku. Paczki z prezentami przekazaliśmy małym pacjentom do szpitali w Nysie, Brzegu, Oleśnie, Kup. Ponadto zorganizowaliśmy warsztaty i zabawy dla podopiecznych Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. - mówi Marta Szewerda-Koszyk, pełnomocnik Fundacji Dr Clown w regionie opolskim.

  Fundacja Dr Clown zorganizowała podobne inicjatywy z okazji Dnia Dziecka także w innych miastach m.in.
  w Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Suwałkach, Łodzi, Krakowie, Poznaniu czy Białymstoku. Łącznie paczki
  z upominkami trafiły do prawie 10 tys. hospitalizowanych dzieci.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".