• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 775
  • Dodano: 2021-06-01 / 18:31
  • Komentarzy: 0

  Trwają prace nad Strategią na Rzecz Młodego Pokolenia

  Trwają prace nad Strategią na Rzecz Młodego Pokolenia

  (Fot. UW Opole)

  "Konsultacje Strategii na rzecz Młodego Pokolenia" to cykl spotkań wojewódzkich, w których młodzi ludzie z całej Polski mogą zgłaszać pomysły do wieloletniego planu rządu w obszarze polityki młodzieżowej.


  W każdym z dotychczasowych spotkań aktywnie uczestniczyły setki młodych ludzi, którzy zgłosili ponad 1500 spostrzeżeń
  i prawie 1200 pomysłów i rozwiązań. Opolszczyzna jest kolejnym regionem, w którym odbędą się konsultacje zorganizowane przez pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka. O celu konsultacji rozmawiano dziś podczas konferencji prasowej, w której - zdalnie, poza pełnomocnikiem oraz wojewodą opolskim, udział wziął również opolski kurator oświaty Michał Siek oraz dziennikarze.

  - Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski - podkreślił wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

  - Chcemy poznać poglądy, oczekiwania, problemy młodych ludzi z różnych części Polski, stąd ta formuła spotkań w województwach. Interesują nas potrzeby, oczekiwania młodych ludzi, niezależnie od poglądów politycznych, niezależnie od światopoglądu, niezależnie czy mieszkają w dużym mieście, czy na obszarach wiejskich - przekonywał Piotr Mazurek, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  Opolski kurator oświaty dodał, iż wieść o konsultacjach została przekazana uczniom. Pomogli w tym nauczyciele. - Zainteresowanie jest naprawdę spore, mam zatem nadzieję, że frekwencja dopisze - dodał.

  Konsultacje dla młodzieży z woj. opolskiego rozpoczną się 8 czerwca od godz.17.00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem

  Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 7 czerwca (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".