• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 870
  • Dodano: 2021-06-10 / 07:31
  • Komentarzy: 0

  Studenci za kilka dni przystąpią do sesji - znów zdalnie

  Studenci za kilka dni przystąpią do sesji - znów zdalnie

  (Fot. Dżacheć)

  6 tysięcy studentów czeka w sumie 15 tys. egzaminów. Od 17 czerwca br. na Politechnice Opolskiej rusza sesja egzaminacyjna. Odbędzie się ona w formie zdalnej, tak samo jak obrony prac dyplomowych. To już trzecia sesja, która zostanie przeprowadzona na uczelni w formie zdalnej.


  To już kolejna sesja egzaminacyjna dla studentów, która nie będzie przeprowadzana w formie tradycyjnej. Zajęcia dydaktyczne na Politechnice Opolskiej kończą się w środę 16 czerwca.

  - Cały czas obowiązuje zarządzenie Rektora mówiące o formie zdalnej, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w trybie synchronicznym, zgodnie z planem zajęć. Dlatego też sesja egzaminacyjna będzie przebiegać tak samo jak zajęcia - informuje dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.

  To już trzecia sesja, która zostanie przeprowadzona na uczelni w formie zdalnej. - Zarówno nasi studenci jak i pracownicy znają tę formę, cała sesja przeprowadzona zostanie poprzez platformę Moodle - dodaje dr Anida Stanik-Besler.

  Wyjątkiem jest Wydział Budownictwa i Architektury, gdzie jest możliwe przeprowadzenie egzaminu w formie tradycyjnej - chodzi o projekty. Takie rozwiązanie możliwe jest tylko w przypadku pełnej zgody studentów.

  Sesja na politechnice odbędzie się w terminie 17 czerwca - 04 lipca. W formie zdalnej odbędą się także obrony prac dyplomowych.

  - W tej kwestii też już mamy doświadczenie, obrony w formie zdalnej zostały bardzo dobrze przeprowadzone. Jest możliwa obrony w formie tradycyjnej, na życzenie studenta, za zgodą dziekana. Takie rozwiązanie jest możliwe w przypadku, gdy np. student nie dysponuje w domu odpowiednią jakością łącza internetowego. Ale to nie są obrony do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, czyli, że wszyscy są w jednym pomieszczeniu. W tym przypadku udostępniamy pomieszczenia na uczelni, każdy jest w osobnym pomieszczeniu, obrona odbywa się online - tłumaczy dr Anida Stanik-Besler.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".