• Wyświetleń: 1484
    • Dodano: 2021-05-31 / 06:48

Dreman przegrywa, Gredar spada.

Była to ostatnia kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy.

Porażka na koniec dobrego sezonu. Futsalowcy Dremanu Futsal Komprachcice ulegli w stolicy z akademikami z Wilanowa 5:2. Spotkanie bardzo źle się zaczęło dla gości, gdyż już na samym początku zaskoczył Maciej Pikiewicz. W ostatnich sekundach pierwszej części gospodarze trafili po raz drugi, za sprawą Jakuba Nahornego. Po zmianie stron Dreman miał swoje szansę, lecz strzelali Warszawiacy, a dokładnie dwukrotnie Michał Klaus. Dopiero w 30 minucie defensywę rywali przełamał Marcin Grzywą a niedługo potem Patryk Kilian, lecz ostatecznie wynik na 5:2 ustalił Maciej Pikiewicz.

Porażka Dremanu oznaczała spadek Gredaru Brzeg. Mimo okazałego zwycięstwa, bo 5:1, kosztem właśnie AZS-u Wilanów spadli do ligi niżej. W 6 minucie wynik otworzył Paweł Boczarski, wyrównali rywale 300 sekund później, a potem do końca meczu strzelali tylko Brzeżanie: najpierw Bernardino, następnie Wilson Tavares, Kucharski i ostatnią bramkę w tym sezonie dla Gredaru trafił ponownie Tavares, ustalając wynik spotkania.