• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1952
  • Dodano: 2021-05-28 / 18:29
  • Komentarzy: 0

  20 zastępów straży gasiło pożar poddasza w Prudniku

  (Fot. PSP Prudnik )

  Strażacy całą noc walczyli z pożarem poddasza budynku wolnostojącego w Prudniku. Obiekt zaadoptowany był na magazyn, w którym przechowywano materiały budowlane, styropian, drukarki i tonery, a także inny sprzęt elektroniczny. Pożar wybuchł na poddaszu i cały czas się rozwijał.


  W dniu 27 maja 2021 po godzinie 20.30 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku w Prudniku. Trudne warunki i przymus pracy w aparatach tlenowych, powodowały to, że strażacy musieli się często zmieniać.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano pożar poddasza budynku wolnostojącego, który nie był zamieszkały. W obiekcie składowany był sprzęt elektroniczny, drukarki oraz inne materiały. W pierwszej fazie działania prowadzone były od wewnątrz budynku, do czasu gdy spadające elementy sufitu zaczęły stwarzać duże zagrożenie dla ratowników. W tym momencie podjęto decyzję o wycofaniu pracującej roty na zewnątrz budynku.

  Następnie działania gaśnicze prowadzone były przy użyciu drabin przystawnych padając prądy wody przez okna dachowe budynku. Przybyły na miejsce samochód SHD nie miał możliwości rozłożenia drabiny z uwagi na brak możliwości dojazdu do budynku poprzez zastawione podwórze (sprzętem typu samochody, przyczepy kempingowe itp). W końcowej fazie działania gaśnicze ponownie prowadzono od wewnątrz budynku.

  W działaniach które zakończono dopiero w piątek 29 maja o godz. 09:25 brało udział łącznie 20 zastępów PSP i OSP oraz 65 strażaków.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".