• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 823
  • Dodano: 2021-05-27 / 12:54
  • Komentarzy: 5
  • Materiał partnera

  Jak zwiększyć szansę na zdobycie pracy w czasach pandemicznych.

  Jak zwiększyć szansę na zdobycie pracy w czasach pandemicznych.

  (Fot.https://www.cv-maker.pl/ )

  Wysokie bezrobocie, zmieniające się wzorce zatrudniania w branży i fundamentalne zmiany w sposobie pracy to tylko niektóre z trudnych realiów, z jakimi borykają się obecnie Polacy, szukając pracy w obecnym kryzysie pandemicznym jest wyzwaniem. Ważne jest, aby być przygotowanym i rozumieć, jak wiele zmieniło się na rynku pracy, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy w obecnych okolicznościach.


  Oto kilka podstawowych, otrzeźwiających faktów:


  Młodzi pracownicy, Ci z niższym poziomem wykształcenia, obcokrajowcy, należą do grup demograficznych, które najbardziej ucierpiały z powodu utraty pracy spowodowanej przez pandemię Covid i są to dziesiątki milionów osób. Restauracje, podróże, hotelarstwo i handel detaliczny obecnie radzą sobie zdecydowanie gorzej niż inne branże, powodując utratę miejsc pracy nawet na pracowników umysłowych tych sektorów. Małe firmy zwolniły więcej pracowników niż duże.


  "Dane z rynku pracy za ostatnie trzy miesiące 2020 r. wyglądają całkiem dobrze. Zwiększyła się liczba osób pracujących w gospodarce oraz wzrosła aktywność zawodowa. Niepokoić może jedynie brak pracy wśród młodych osób, które rośnie w całej UE."


  Przygotowanie do nowej pracy - lub zupełnie nowej kariery - wymaga przygotowania w obecnych czasach oraz w całkowicie nowym środowisku. Podczas gdy większość z nas może szukać nowej pracy z konieczności, przez kryzys związany z Covid-19 ale jest to również odpowiedni czas, dla tych, którzy mają szczęście nadal być zatrudnieni/


  Oto pytania, które powinieneś sobie zadać.


  - Czy moje CV i profesjonalne konta online są aktualne? Tak, Twoje CV powinno przystosowane i gotowe, w pełni zaktualizowane i dostosowane do każdego stanowiska, na które możesz złożyć podanie. Ale możesz zrobić więcej (i powinieneś), jeśli aktywnie szukasz pracy lub zmieniasz karierę.


  Upewnij się, że Twoje CV zostało opublikowane w Internecie, gdzie można je łatwo zobaczyć (platformy społecznościowe, takie jak LinkedIn, są oczywistym miejscem do rozpoczęcia). Ale poszukaj też tablic ogłoszeń lub witryn specyficznych dla Twojej branży docelowej. Rozważ dodanie próbek prac, linków do dowolnej opublikowanej pracy lub wprowadzenia wideo do swojego CV. Na koniec upewnij się, że Twoje CV jest zoptymalizowane pod kątem SEO, używając słów kluczowych, które najprawdopodobniej przyniosą wyniki w wyszukiwaniach przez pracodawców.


  - Szukasz we właściwych miejscach? Wiedza, gdzie patrzeć, to połowa sukcesu. Powinieneś zrozumieć trendy w zatrudnianiu, takie jak wzrost liczby niezależnych pracowników podczas recesji Covid, a także firmy, które aktywnie zatrudniają pracowników zdalnych. Powinieneś także chcieć rozważyć nowe branże, w których możliwości zatrudnienia były większe, takie jak technologia i opieka zdrowotna. Powinieneś zrobić kolejny krok i skontaktować się z osobami w Twojej sieci, które mogą znaleźć się w korzystnych branżach rekrutacyjnych.


  - Czy moje umiejętności wymagają odświeżenia? Nadszedł czas, aby wziąć udział w bezpłatnych lub niedrogich kursach online, lub uzyskać certyfikaty w zakresie nowych umiejętności.


  Nauka nowej umiejętności może być uzupełnieniem dotychczasowej ścieżki zawodowej lub ukierunkować na nową karierę. Jeśli to drugie, rozwój nauki online dzięki Covid-19 oznacza, że ??wiele programów dla absolwentów jest teraz tańszych i online, co pozwala ci kontynuować pracę na innym stanowisku więcej podczas ukończenia studiów.


  - Gdzie jestem najbardziej konkurencyjny? Poznaj swoje umiejętności, swoją wartość i pasje-to są rzeczy, które pomagają Cię wyróżnić i pozwalają rozwijać się w obszarach, w których jesteś najbardziej konkurencyjny. Dobre poszukiwanie pracy jest kierowane na wiele sposobów, w tym wiedząc, gdzie najprawdopodobniej zostaniesz doceniony i pożądany.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-27 22:36:36 [83.26.159.*] id:1613253  
  MGIEŁKA: Napisała postów [18095], status [VIP] Reputacja
  pitu, pitu, bajdu, bajdu ..................

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
  2021-05-27 22:40:18 [90.156.124.*] id:1613254  
  siostra_brygida: Napisała postów [47537], status [VIP] Reputacja
  Oooooo dawno nie widziałam, na kwarantannie dłuższej była, czy co? Już się martwiłam... ;)
  2021-05-27 22:53:52 [83.26.159.*] id:1613255  
  MGIEŁKA: Napisała postów [18095], status [VIP] Reputacja
  he, he, he, póki co, dzięki (....) ominęło mnie to "szczęście" i niech mija dalej, się pracuje on-line to i komputera ma człowiek dość ..... :)
  2021-05-27 22:55:17 [83.26.159.*] id:1613256  
  MGIEŁKA: Napisała postów [18095], status [VIP] Reputacja
  a i miło, że są tacy co za-tęsknią :)
  2021-05-27 15:57:54 [217.173.202.*] id:1613245  
  Patriota777: Napisała postów [94], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  To jest artykuł o Polsce czy Hiszpanii? Co za bzdury wypisujecie na łamach tego portalu? Wystarczy poczytać ogłoszenia w sprawie pracy, 900 firm poszukuje pracowników a osób szukających pracy 5. To autor artykułu, Pani Dagmara, powinna skorzystać ze swoich rad i poszukać sobie innej roboty albo zacząć pisać o pogodzie. Żadnych poważnych tematów proszę już nie opisywać, szanowna pani.

  Nick:
  Treść: