• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1330
  • Dodano: 2021-05-27 / 18:30
  • Komentarzy: 1

  Czujny nos służbowego psa "wywęszył" tylko w tym roku już 171 kg nielegalnego tytoniu

  Czujny nos służbowego psa "wywęszył" tylko w tym roku już 171 kg nielegalnego tytoniu
   <i>(Fot. KAS Opole)</i>

  (Fot. KAS Opole)

  Tylko w tym roku w przesyłkach kurierskich Bella wywęszyła 171 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze opolskiej KAS kontrolują przesyłki kurierskie i przeciwdziałają rozprowadzaniu nielegalnego tytoniu. W znajdywaniu tytoniowej kontrabandy pomaga pies służbowy - Bella.


  Bella ma nosa do tytoniu w przesyłkach kurierskich. W kontrolach przesyłek kurierskich funkcjonariuszom pomaga pies służbowy Bella, wyszkolony do wyszukiwania tytoniu. Dzięki umiejętnościom Belli udało się wykryć 171 kg krajanki tytoniowej o wartości 128 tys. zł.

  Gdyby sprawcy wprowadzili towar do obrotu, wartość uszczuplenia w podatku akcyzowym i podatku VAT mogłaby wynieść ponad 191 tys. zł. Obrót tytoniem i wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy jest nielegalny i podlega odpowiedzialności karnej i karnej skarbowej.

  Kontrole przesyłek kurierskich prowadzone przez funkcjonariuszy opolskiej KAS zapobiegają wprowadzaniu do obrotu nielegalnych towarów.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-27 20:42:54 [37.248.157.*] id:1613247  
  opolaninn: Napisał postów [1885], status [Szycha] Reputacja
  Wow po prostu szok ,wyszkolenie i utrzymanie więcej kosztuje niż trochę śmierdzącego tytoniu .

  Nick:
  Treść: