• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2057
  • Dodano: 2021-05-27 / 19:23
  • Komentarzy: 0

  5. Festiwal Książki rozpocznie się już 11 czerwca

  5. Festiwal Książki rozpocznie się już 11 czerwca

  (Fot. Dżacheć)

  W drugi weekend czerwca Opole ma ugościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. W dniach 11-13 czerwca po raz 5. widzimy się na Festiwalu Książki w Opolu! Organizatorzy zapraszają na plener wydawniczy i rozmowy z autorami książek.


  Festiwal doczekał się już piątej jubileuszowej edycji i od 2016 roku niezmiennie gości w centrum miasta. W roku ubiegłym organizatorzy zdecydowali się odwołać wydarzenie ze względu na rozpędzającą się pandemię koronawirusa.

  Najmocniejszym punktem opolskiego Festiwalu Książki są spotkania autorskie z twórcami bestsellerowych powieści. Będą mogli spotkać Państwo zarówno mistrzów kryminałów, fantastyki, reportażu czy literatury kobiecej. To tu zetkną się Państwo także z wybitnymi osobowościami ze świata mediów i kultury.

  - Długo czekaliśmy na tę wspaniałą informację, ponieważ z utęsknieniem oczekiwaliśmy na ponowne spotkanie z autorami, wystawcami oraz czytelnikami - przekonują organizatorzy 5. edycji festiwalu książki. Wiadomo że epidemia skutecznie zablokuje wydarzenia towarzyszące: takie jak warsztaty czy koncerty. Wzorem lat ubiegłych przestrzeń placu Wolności zostanie zmieniona w Miasteczko Literackie, gdzie będą miały miejsce targi książki i spotkania autorskie.

  Na plenerowej scenie piątego festiwalu książki gościć będą tacy autorzy, jak: Katarzyna Nosowska, Wojciech Jagielski, Agnieszka Maciąg, Vincent Sewrski, Tomasz Kammel, Marek Niedźwiedzki, Joanna Bator i wielu innych. Pomimo tak krótkiego czasu na organizację Festiwalu oraz aktualnej sytuacji pandemicznej, zadbaliśmy o to aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny. Niestety, w tym roku ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się wydarzenia współtowarzyszące, takie jak warsztaty oraz koncerty. Plener Wydawniczy cieszy się również ogromnym zainteresowaniem, wśród największych polskich wydawnictw. Do Opola przyjedzie około 60 wystawców z całej Polski - wspomina Judyta Gralka - organizator.

  Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny.
  Patronat 24opole
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".