• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1382
  • Dodano: 2021-05-27 / 11:04
  • Komentarzy: 0

  "Praca dla więźniów" w Zakładzie Karnym w Sierakowie Śląskim. Firma zatrudni 150 osadzonych

  (Fot. kpt. Piotr Patrzykowski)

  Kontrahent zainteresowany jest zatrudnieniem do 150 osadzonych przy klejeniu uszczelek. Skazani pracowaliby w hali produkcyjnej na terenie jednostki.


  W dniu 24 maja br. na terenie Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim odbyło się spotkanie Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu płk Artura Koczerby z Dyrektorem Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim ppłk Januszem Zdobylakiem oraz przedstawicielem firmy Elastomer Service Spółka z o.o. Panem Cezarym Sakowiczem.

  Firma Elastomer Service od kilku lat współpracuje ze Służbą Więzienną. Zatrudnia skazanych przy klejeniu uszczelek między innymi w Zakładzie Karnym we Wronkach, Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu oraz Oddziale Zewnętrznym w Pobiedziskach Zakładu Karnego w Gębarzewie .

  Spotkanie zainicjowane na terenie Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim zaowocowało wstępnymi ustaleniami dotyczącymi ewentualnej współpracy. Kontrahent zainteresowany jest zatrudnieniem do 150 osadzonych przy klejeniu uszczelek. Skazani pracowaliby w hali produkcyjnej na terenie jednostki. Inwestor zwrócił uwagę na doskonałe usytuowanie logistyczne zakładu tj. bliskość autostrady A4, co pozwalałoby na sprawny transport zarówno w kierunku zachodniej (Niemcy) jak i wschodniej (Ukraina) części Europy.

  Planowana współpraca doskonale wpisuje się w założenia zainicjowanego w 2016 roku rządowego programu "Praca dla więźniów". W ramach, którego w Zakładzie Karnym w Sierakowie Śląskim, w 2017 roku wybudowano halę produkcyjną. Aktualnie pracuje w niej ponad 50 osadzonych. Nawiązanie nowej współpracy daje możliwość rozszerzenia zatrudnienia osób pozbawionych wolności, co stanowi czynnik silnie determinujący i pozytywnie wpływający na prawidłowy przebieg procesu readaptacji skazanych. Ponadto umożliwia skazanemu nabycie nowych umiejętności, zdobycie zawodu, a także pozwala na spłatę zobowiązań finansowych na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem lub też świadczeń alimentacyjnych.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".