• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3642
  • Dodano: 2021-05-19 / 19:40
  • Komentarzy: 0

  Prace na budowie obwodnicy Niemodlina. Od czwartku będzie objazd

  Prace na budowie obwodnicy Niemodlina. Od czwartku będzie objazd

  (Fot. GDDKiA)

  Aby umożliwić budowę tego trzywlotowego ronda, wykonawca realizuje prace związane z budową by-passu w ciągu drogi krajowej nr 46. Tymczasowa droga objazdowa na tym odcinku zostanie oddana do ruchu w czwartek, 20 maja.


  W sierpniu 2019 r. ruszyły prace przy budowie długo wyczekiwanej obwodnicy Niemodlina w ciągu drogi krajowej nr 46. Aktualne zaawansowanie prac na tej inwestycji wynosi ok. 75 proc.
  Zaawansowanie dla branży drogowej i mostowej

  W zakresie prac drogowych wykonawca zakończył już roboty ziemne na ciągu głównym przy wykopach i nasypach. Trwają prace przy budowie konstrukcji drogi związane z układaniem podbudowy z kruszywa oraz podbudowy mineralno-bitumicznej. Równolegle prowadzone są roboty polegające na ostatecznym profilowaniu i humusowanie skarp nasypów i wykopów. Trwają również prace brukarskie przy wypełnianiu pasa rozdziału kostką betonową.

  Wykonawca kontynuuje prace wykończeniowe na dziewięciu obiektach inżynierskich. Obejmują one układanie izolacji, nawierzchni z asfaltu, ustawianie krawężników, układanie desek gzymsowych oraz betonowanie kap chodnikowych.

  Budowany węzeł Niemodlin to jeden z istotniejszych elementów powstającej trasy. Jest zlokalizowany na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 405 z budowaną obwodnicą.

  Dla realizacji robót na tym odcinku wykonawca wprowadził tymczasową organizację ruchu, która polegała na skierowaniu ruchu samochodowego z DW405 na tymczasową drogę objazdową typu by-pass. Taka zmiana organizacji ruchu umożliwiła prowadzenie prac przy budowie rond, przebudowie drogi wojewódzkiej nr 405 oraz budowie wiaduktu drogowego.

  Aktualne zaawansowanie dla tego etapu prac pozwala na skierowanie ruchu samochodowego na przebudowany odcinek DW405 i kontynuowanie dalszych robót w obrębie węzła. Nastąpi to we wtorek, 18 maja br.

  Docelowa lokalizacja drugiego węzła (Sosnówka) w ciągu realizowanej inwestycji to okolice miejscowości Sosnówka. Aktualnie wykonawca w ramach tego węzła buduje łącznik, który zapewni komunikację pomiędzy drogą krajową nr 46 i przyszłą obwodnicą. Włączenie węzła Sosnówka do drogi krajowej nr 46 będzie się odbywało za pomocą ronda turbinowego.

  Aby umożliwić budowę tego trzywlotowego ronda, wykonawca realizuje prace związane z budową by-passu w ciągu drogi krajowej nr 46. Tymczasowa droga objazdowa na tym odcinku zostanie oddana do ruchu w czwartek, 20 maja br.

  Zakończenie prac dla całej inwestycji jest planowane w IV kwartale br.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".