• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2433
  • Dodano: 2021-05-17 / 16:02
  • Komentarzy: 0

  Policja podsumowała weekend na drogach Opolszczyzny

  Policja podsumowała weekend na drogach Opolszczyzny

  (Fot. Archiwum)

  W miniony weekend na opolskich drogach policjanci przeprowadzili ponad 2 800 badań trzeźwości. Z tej liczy aż 62 kierowców było pod wpływem alkoholu. W tym okresie doszło do 10 wypadków drogowych, w których 13 osób zostało rannych, a 3 osoby poniosły śmierć. Dlatego też nasz nieustający apel o ostrożność i rozwagę na drodze. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i dbajmy o to, aby za kierownicę zawsze wsiadać trzeźwym, wypoczętym i gotowym do drogi.

  Pierwszy wypadek miał miejsce w sobotę 15 maja około godz. 11:00, w okolicach Zimnic Małych, w powiecie opolskim. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 32-letni kierujący volkswagenem, na trasie Opole - Krapkowice, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa 47-letniemu kierującymi oplem. W wyniku zderzenia pojazdów śmierć poniosła 41-letnia pasażerka volkswagena.

  Kolejne zdarzenie miało miejsce również w sobotę, około godz. 17:00 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Kadłub - Grodzisko w powiecie strzeleckim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył osobowego opla, którym kierował 37-letnia kobieta. Następnie motocyklista zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku fordem kierowanym przez 26-letniego mężczyznę. Niestety pomimo reanimacji, nie udało się uratować 34-letniego motocyklisty.

  W niedzielę, około godz. 5:20 na opolskim odcinku autostrady A4, doszło do trzeciego wypadku drogowego. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 29-letni kierujący dacią, najprawdopodobniej w wyniku zaśnięcia stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, a następnie dachował na poboczu. Na miejscu zginął 35-letni pasażer pojazdu, natomiast kierowca i drugi pasażer doznali obrażeń ciała.

  Pamiętajmy - bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Przypominamy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i poruszać się z dozwoloną prędkością. Kiedy w trakcie podróży czujemy się zmęczeni, warto zrobić przerwę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę.

  Na drogach województwa opolskiego sezon motocyklowy w pełni, dlatego policjanci apelują do kierowców jednośladów o ostrożność. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo na to aby wyjścia z wypadku bez obrażeń.

  W trakcie dwóch dni weekendu, przez sobotę i niedzielę policjanci ruchu drogowego na terenie całego województwa prowadzili wojewódzkie działania pn. "Alkohol - narkotyki". W wyniku tych wzmożonych działań policjanci przebadali ponad 2 800 kierowców oraz zatrzymali 62 nietrzeźwych.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".