• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 27704
  • Dodano: 2021-05-13 / 09:07
  • Komentarzy: 1

  Strażacy podsumowali burzową noc. Czytelnicy nadesłali dużo zdjęć

  To był bardzo pracowity wieczór oraz popołudnie dla strażaków z województwa opolskiego. Przed nami kolejne dni z niepewną pogodą, zabezpieczmy swój dobytek.


  Strażacy zrobili wstępne podsumowanie wczorajszych działań związanych z silnymi opadami deszczu i gradu. Prawie 15 gospodarstw zostało zalanych w Goworowicach w powiecie nyskim. Deszcz padał tam nieprzerwanie od godziny 17:00 w środę. To efekt gwałtowanej nawałnicy, która przeszła nad południowo - zachodnią częścią powiatu nyskiego. Oprócz deszczy na miejscowość spadł grad. Zalane zostały domy, pomieszczenia gospodarcze, a także garaże.

  Intensywne opady deszczu zaledwie w kilkanaście minut spowodowały podtopienia w gminie Kamiennik - tam też do późnych godzin wieczornych strażacy pomagali mieszkańcom chronić ich dobytki. W Maciejowicach w gminie Otmuchów zamknięta została główna droga. Woda z rowów melioracyjnych wylała się na jezdnię.

  W Gościejowicach od uderzenia pioruna zapalił się dach budynku mieszkalnego, jednorodzinnego. Przed przybyciem pierwszych służb ratunkowych mieszkańcy opuścili budynek, nikomu nic się nie stało.

  - Podczas służby odnotowaliśmy zwiększona ilość zdarzeń związanych z gwałtownymi opadami deszczu. Były to głównie zalane piwnice i posesje oraz kilka zalanych budynków mieszkalnych. Strażacy udrażniali zatkane przepusty oraz odprowadzali wodę z dróg i szlaków komunikacyjnych. Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy w powiecie nyskim około 30, w powiecie głubczyckim około 20 , oraz w powiecie prudnickim około 10. Podczas prowadzonych działań nikt nie został poszkodowany - poinformował asp. Paweł Tomas ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

  Warto dodać, że meteorolodzy wydali kolejne ostrzeżenia dla naszego powiatu. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

  Zdjęcie (1/17)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-13 15:59:09 [89.67.13.*] id:1612589  
  DonPedro69: Napisał postów [6337], status [VIP] Reputacja
  Ładne fotki czytelników. Mi się nie udało zrobić żadnej (z błyskawicą). No i że grad spadł to nie wiedziałem.

  Nick:
  Treść: