• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5569
  • Dodano: 2021-05-11 / 13:00
  • Komentarzy: 0

  Zaczytane Opolskie po raz piąty. W planie mnóstwo spotkań autorskich

  (Fot. Dżacheć)

  Już po raz piąty w naszym województwie startuje projekt "Zaczytane Opolskie". To ponad 40 spotkań autorskich i wiele ciekawych wydarzeń, które potrwają aż do listopada. Pierwsze spotkanie autorskie już we wtorek po południu.


  "Zaczytane Opolskie " to akcja promująca czytelnictwo zainaugurowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Akcja ma charakter cykliczny i ma na celu promocję czytelnictwa poprzez organizację spotkań autorskich z czołowymi polskimi autorami w bibliotekach woj. opolskiego.

  - W tym roku akcja będzie dwuetapowa czyli wiosna i jesień. Już dziś w ogrodach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej będziemy gościć Pana Andrzeja Stasiuka - mówi dyrektor WBP Tadeusz Chrobak i podkreśla, że w spotkaniu w namiocie WBP będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 53 osoby. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

  - Odmrażamy kulturę. To dwie bardzo ważne inicjatywy, które weszły już na stałe w kalendarz spotkań. Projekt zaczytane opolskie rozpoczęliśmy kilka lat temu. Nie spodziewaliśmy się, że osiągnie takie rozmiary i taki sukces. Chcemy odchodzić od dużych aglomeracji i dać wszystkim odbiorcom równe szanse na spotkanie autorskie. Staramy się układać plan w taki sposób, żeby miejscowości się nie powtarzały. Wydarzenie będzie się odbywało równocześnie online, co pozwoli nam zwiększać ilość odbiorców - mówi wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

  Andrzej Stasiuk, Tomasz Różycki, Filip Zawada, Jacek Hugo-Bader, Renata Piątkowska, Tomasz K. Kozłowski, Artur Zygmuntowicz, Jolanta Kosowska, Szczepan Twardoch i Jakub Szamałek - to autorzy, z którymi będzie można się spotkać, jeśli nie osobiście (ze względu na ograniczoną ilość miejsc w związku z obostrzeniami), to z pewnością on-line. Wśród prowadzących m.in. Agnieszka Zientarska, Tomasz Zacharewicz i Dominika Gorgosz.

  Ze względu na obostrzenia epidemiczne na wszystkie spotkania odbywające się w WBP w Opolu obowiązują zapisy: czytelnia@wbp.opole.pl lub telefonicznie: 77 - 40 66 449 (do godz. 15:00). Liczba miejsc ograniczona.

  Patronat 24opole
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".