• Wyświetleń: 2355
    • Dodano: 2021-05-08 / 14:52

Derby dla Dremanu!

Spotkanie zakończyło się pogromem Gredaru Brzeg

Znakomity mecz Dremanu Futsal! W długo oczekiwanym spotkaniu z Gredarem Brzeg, zawodnicy z Opola urządzili sobie prawdziwą kanonadę bramek, ku uciesze byłego trenera Brzeżan, Jarosława Patałucha.

Mecz od początku odbywał się w bardzo szybko tempie i już w 3 minucie otworzył się worek z bramkami, za sprawą Nuno Chuvy. Brzeżanie, mimo osłabienia kadrowego, mieli swoje okazje do wyrównania, lecz nadal lepsi optycznie byli gospodarze i to oni zdobyli kolejną bramkę i znów zrobił to Portugalczyk, w ten sposób ustalając wynik pierwszej połowy.

W drugiej części spotkania, Gredar próbował zdobyć choć tę bramkę kontaktową, mimo tego, że czerwoną kartkę w pierwszej połowie dostał ich najlepszy strzelec, Dawid Witek. Skierowali piłkę do siatki, lecz własnej, za sprawą Jana Rojka. To zabiło zapał gości, których stać było jedynie na pojedyncze zrywy, a bramki i tak strzelał jedynie Dreman. W 33 minucie hattricka skompletował Chuva, niecałe 60 sekund później podwyższył Serghei Burduja, a wynik na 6:0 ustalił świetny dzisiejszego dnia Nuno Chuva i ostatecznie to Dreman mógł się cieszyć z okazałej victorii w derbach.

Dzięki temu zwycięstwu, Dreman Futsal Opole Komprachcice mogą być już pewni utrzymania w Statscore Ekstraklasie. Natomiast Gredar nadal musi mocno walczyć, by pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej.