• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2986
  • Dodano: 2021-05-07 / 17:02
  • Komentarzy: 4

  Zarzuty dla rolnika z gminy Rudniki za znęcanie się nad krową

  (Fot. Gmina Rudniki)

  Rolnik, który w majowy weekend znęcał się nad krową usłyszał zarzuty. 42-latkowi z miejscowości Faustianka dostał też dozór policyjny i zakaz nadużywania alkoholu. Rolnika w bestialskim czynie nagrał jeden z mieszkańców wsi.


  Agonia katowanej krowy, nieudolność urzędników i bezradność osób chcących nieść pomoc. Tak w skrócie opisany został dramat zwierzęcia, jaki rozegrał się w sobotę 1 maja w gminie Rudniki. Dramat krowy ma jednak szczęśliwe zakończenie. Po pierwsze ustalono, że zwierzę dochodzi do siebie i odzyskuje siły, a po drugie - właściciel krowy odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem przed sądem.

  - Od wielu godzin pracownicy urzędu oraz pani weterynarz prowadzili działania polegające na zapewnieniu pomocy i bezpieczeństwa krowie. Aktualnie, wzmocniona i przy pomocy obecnych osób, została przewieziona do tymczasowego gospodarstwa. Sprawa jest rozwojowa i z pewnością do niej wrócimy. Na chwilę obecną informujemy, że jest bezpieczna - mogliśmy przeczytać dzień po zdarzeniu na Facebooku Gminy Rudniki.

  - Zapewniona jest jej opieka weterynaryjna, która koncentruje się na wzmocnieniu zwierzęcia i próbie postawienia na nogi. Równolegle prowadzone są sprawy formalne prowadzące do czasowego odebrania zwierzęcia - czytamy dalej. - Człowiek, który dokonuje takich rzeczy powinien mieć wykonane badania psychiatryczne. To co zrobił nie jest normalne. sprawa oczywista-znęcanie się rzecz szczególnym okrucieństwem-sprawa do prokuratury - pisali internauci.

  Rolnik z gminy Rudniki odpowie za znęcanie się nad krowami. Grozi mu do 3 lat więzienia.

  - 43-latek szarpał za łańcuch zamocowany do szyi zwierząt oraz kopał je. Mężczyzna został doprowadzony i oskarżony między innymi o bicie dwóch krów metalowym prętem. Wobec niego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zobowiązując do stawiennictwa trzy razy w tygodniu w wyznaczonej jednostce policji. Oskarżony został również zobowiązany do powstrzymania się od nadużywania alkoholu - przekazał prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

  Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-07 17:43:04 [194.29.183.*] id:1612337  
  KK 35947: Napisał postów [2616], status [Szycha] Reputacja
  No proszę gdyby nie rozumny weterynarz to niewiele brakowało aby pochopne działania (....) doprowadziłyby do zamordowana krowy a tak sobie żyje i żre trawsko i dochodzi do sił :) Nie można w tym przypadku również pisać o agonii bo o ile jest to proces odwracalny to za pomocą reanimacji czego w tym przypadku raczej nie zastosowano, kroplówki to nie jest cała reanimacja. Trochę zbyt dużo tutaj histerii kotlety i karkówka na grilla nie rosną w lodówkach z biedronki ;)

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2021-05-08 00:16:34 [31.60.119.*] id:1612357  
  destructo: Napisał postów [52], status [rozkręca się] Reputacja
  Racja, kotlety powinny rosnąć bite metalowym prętem. To chyba przesada?
  2021-05-08 07:33:00 [194.29.183.*] id:1612358  
  KK 35947: Napisał postów [2616], status [Szycha] Reputacja
  Widziałeś film z tego "bicia"? zajrzyj do konkurencji tam jest i możesz zweryfikować opis (z lekka tendencyjny) z rzeczywistością.
  2021-05-07 20:16:22 [89.67.13.*] id:1612354  
  DonPedro69: Napisał postów [8565], status [VIP] Reputacja
  "zakaz nadużywania alkoholu" - a co to takiego? Dla każdego to inna ilość, co daje szerokie pole manewru, bo taki uzależniony to nadużywa... no właśnie, kiedy? Po trzecim, piątym, a może po dwóch flaszkach wódki? Co to za zakaz i na jakiej podstawie? Nie wiem, nie znam się, nie piję, nie mam kłopotów z tego powodu, ale zastanawia mnie prawne uzasadnienie. Szukam nadużycia prawa.

  Nick:
  Treść: