• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1045
  • Dodano: 2021-05-06 / 12:24
  • Komentarzy: 0

  Walizki kabinowe - wymiary w liniach lotniczych

  Walizki kabinowe - wymiary w liniach lotniczych
  Rozmiar walizek, jakie zabieramy ze sobą w podróż samolotem, powinien być odpowiednio przemyślany. Poza tym, że mają one być funkcjonalne, ważne, aby były także w stanie pomieścić wszystkie nasze bagaże. Co więcej, w przypadku walizek kabinowych, które zabieramy ze sobą na pokład samolotu, niestety obowiązują nas też ograniczenia co do ich wymiarów. Konkretne parametry narzucają przepisy linii lotniczych. Warto zatem dobrze je poznać, zanim wyruszymy w drogę, żeby nie musieć ponosić zbędnych kosztów.

  Walizki kabinowe Ryanair


  Jeśli chodzi o dopuszczalne wymiary walizek kabinowych, zgodnie z wymogami linii Ryanair powinny one wynosić 40 x 20 x 25 cm. Są to wielkości podstawowe, co oznacza, że bagaż spełniający te normy możemy zabrać ze sobą na pokład tego irlandzkiego przewoźnika bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Walizka kabinowa Ryanair mieści się nie tylko w luku bagażowym nad głową, ale możesz także wsunąć ją pod siedzenie przed Tobą w samolocie w przypadku dużej liczby pasażerów. Przed planowanym zakupem warto jednak być na bieżąco z informacjami na stronie linii Ryanair, jeśli chcesz uniknąć niemiłej niespodzianki przy odprawie bagażowej, ponieważ przepisy dotyczące dopuszczalnych wymiarów czy ilości bagażu zmieniają się dość często.


  Walizki kabinowe WizzAir


  Najnowsze przepisy węgierskiego przewoźnika mówią, że na pokład samolotu każdy z pasażerów może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego bez dodatkowych opłat. Walizki kabinowe do WizzAir nie powinny przekraczać wymiarów 40 x 30 x 20 cm, a ich maksymalna waga wynosi 10 kg. Pamiętaj, że wszystkie parametry - zarówno rozmiary, jak i waga - są sprawdzane podczas odprawy na lotnisku. Walizkę w samolocie umieszczamy pod fotelem przed sobą. Osoby korzystające z przywileju, jakim jest wejście priorytetowe na pokład WizzAir Priority, mogą w cenie tej usługi dodatkowo wnieść ze sobą na pokład większą walizkę kabinową o wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Przewoźnik określa ją jako podręczną walizkę, co oznacza, że może (ale nie musi) być wyposażona dodatkowo w kółka. Wówczas obie sztuki bagażu możesz mieć ze sobą na pokładzie podczas lotu.


  Walizka kabinowa Air France


  Dozwolony bagaż podręczny w cenie biletu na rejs tymi liniami wynosi 55 x 35 x 25 cm. Co istotne, do tych wymiarów nie wliczają się dodatkowe elementy konstrukcji walizki kabinowej, jak: kółka, uchwyty czy rączki. Poza tym przewoźnik zezwala na wniesienie na pokład kabiny samolotu nie tylko walizki, ale także torebki damskiej lub torby na laptop, małego aparatu fotograficznego, lornetki, parasola, koca oraz okrycia wierzchniego.


  Walizka kabinowa Enter Air


  Podczas rejsu liniami Enter Air możesz mieć przy sobie jedną sztukę większego bagażu podręcznego. Łączne wymiary walizek kabinowych tej linii nie powinny przekraczać 115 cm, co oznacza, że dozwolona jest na przykład walizka o parametrach 55 x 40 x 20 cm. Co ważne, waga bagażu podręcznego wynosi 5 kg. Warto jednak wiedzieć, że przewoźnik nie wlicza w ten limit dodatkowych akcesoriów, dlatego oprócz walizki kabinowej czy większego plecaka możesz wziąć ze sobą na pokład także przedmioty osobiste jak: laptop, aparat fotograficzny, torebka damska czy kamera. Poza tym dozwolone jest posiadanie przy sobie okryć wierzchnich, parasola, laski, kuli czy przyrządów ortopedycznych, a także akcesoriów dla niemowlaka jak gondola, fotelik czy kołyska.


  Walizki kabinowe Semiline


  W ofercie Semiline znajdziesz walizki kabinowe skrojone na Twoje potrzeby. Wiemy, jak trudno jest znaleźć bagaż, którego wymiary odpowiadają wymogom konkretnych linii lotniczych, dlatego z myślą o naszych Klientach przygotowaliśmy bogatą ofertę walizek kabinowych. Wśród nich znajdziesz modele, które spełniają wymagania większości firm przewozowych, a dodatkowo są odpowiednio pojemne. Wyróżnia je profesjonalne wykonanie z solidnych i trwałych materiałów odpornych na ewentualne uszkodzenia. Walizki kabinowe to inwestycja na lata, dlatego warto postawić na profesjonalną i uznaną markę, jaką jest Semiline.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".