• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1316
  • Dodano: 2021-05-05 / 19:50
  • Komentarzy: 0

  Nietrzeźwi kierujący w rękach nyskich policjantów

  Nietrzeźwi kierujący w rękach nyskich policjantów

  (KPP Nysa)

  Podczas minionego weekendu nyscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Kierujący citroenem, 37-letni nysanin, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Z kolei 43-letni kierowca daewoo w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Swoją podróż zakończył w rowie. Obaj zatrzymani muszą się teraz liczyć z karą do dwóch lat więzienia, grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

  Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z nyskiej drogówki zatrzymali 2 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

  Do pierwszego zdarzenia doszło 2 maja około godz. 12:00. Policjanci nyskiej drogówki zatrzymali kierującego citroenem w Nysie na ul. Pionierów. Kierowcą auta był 37-letni mieszkaniec nysy, którego wynik badania pokazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Kolejny nietrzeźwy w Skoroszycach, kierując daewoo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie pokazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

  Obaj kierujący stracili już swoje uprawnienia, teraz odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

  Pamiętajmy!

  - będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  - nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  - mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  - możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
  - następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

  To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".