• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1008
  • Dodano: 2021-05-04 / 15:58
  • Komentarzy: 0

  Czy zakup okularów korekcyjnych przez Internet jest dobrym pomysłem?

  Czy zakup okularów korekcyjnych przez Internet jest dobrym pomysłem?
  Okulary korekcyjne mają za zadanie przede wszystkim umożliwić prawidłowe widzenia dla osób z wadą wzorku. Jednak jak wiadomo jednocześnie okulary są modnym dodatkiem, który potrafi nadać charakteru stylizacji i upiększyć twarz. Ostatnio można zauważyć, że coraz częściej okulary korekcyjne są sprzedawane przez Internet. Czy rzeczywiście możliwe jest kupienie dobrze dobranych okularów korekcyjnych za pomocą Internetu?

  Modne okulary korekcyjne


  Okulary korekcyjne, a dokładniej to jakie wybierzemy oprawki, istotnie wpływa na to jak jesteśmy postrzegani. Prawidłowo dobrane okulary mogą stanowić wartość dodaną do wizerunku. Natomiast nieumiejętnie ubrane okulary mogą wyglądać niekoniecznie estetycznie i tym samym mogą kojarzyć się ze stereotypowym okularnikiem.


  Czy jednak wybranie dobrze leżących okularów jest aż takie trudne? Na szczęście nie! Producenci okularów zadbali o to aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dlatego dobrą metodą jest po prostu zwrócenie uwagi na oprawki od renomowanych producentów, którzy są gwarancją tego, że produkt będzie zgodny z aktualnymi trendami. Przykładami znanych i lubianych marek jest Ray-Ban, eyerim collection, Guess, Michael Kors, Vogue, Tommy Hilfiger oraz dziesiątki innych. Patrząc na te wielkie i rozpoznawalne marki już na pierwszy rzut oka widać, że wybór odpowiednich oprawek ma wiele wspólnego ze światem mody. Dlatego też w każdym dobrze wyposażonym salonie optycznym bez problemu znajdziemy oprawki tak bardzo rozpoznawalnych marek.


  Czy warto kupować okulary korekcyjne przez Internet?


  Wybierając oprawki należy pamiętać o tym, że jest co najmniej kilka uniwersalnych zasad, które pomagają wybrać oprawki pasujące do kształtu twarzy. Najprostszą zasadą jest kupowanie kształtu oprawek na zasadzie przeciwieństwa. Jeśli np. mamy okrągłą obłą twarz i kupimy małe okrągłe okulary to może to jeszcze bardziej podkreślić obłe rysy twarzy. Jeśli jednak postawimy na kanciaste okulary to nieco dodamy charakteru co może całkiem nieźle się komponować. Z kolei osoby o szczupłej i nieco kanciastej twarzy świetnie wyglądają w okrągłych oprawkach. Stąd między innymi duża popularność tak zwanych "lenonków".


  Należy pamiętać, że decydując się na zakup okularów przez Internet można po pierwsze bardzo precyzyjnie przeczytać o wymiarach określonych oprawek. Po drugie, w razie potrzeby możliwe jest odesłanie. W związku z czym jest to praktycznie zakup bez ryzyka. Korzyści są jednak duże, chociażby z tego względu że w Internecie bardzo często optycy oferują kody żniżkowe.


  Źródło zdjęcia:


  Oleg Gekman / Shutterstock.com  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".