• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2157
  • Dodano: 2021-04-28 / 13:48
  • Komentarzy: 2

  Zatrzymano przeładowanego busa. Kierowca bez uprawnień

  Zatrzymano przeładowanego busa. Kierowca bez uprawnień
   <i>(Fot. WITD Opole)</i>

  (Fot. WITD Opole)

  Kierowca dostawczego busa został ukarany po tym, jak prowadził przeładowanego busa, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do poruszania się pojazdem. Kontrola miała miejsce w Reńskiej Wsi.


  Zatrzymany do kontroli, w związku z podejrzeniem przeładowania samochód dostawczy typu "bus", miał nie tylko za dużo ładunku, ale za jego kierownicą siedział kierowca, któremu dzień wcześniej zostały zatrzymane uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

  - Kontrolę przeprowadzili w ubiegłym tygodniu, 22 kwietnia inspektorzy z Kędzierzyńsko - Kozielskiego Oddziału WITD w Opolu w Reńskiej Wsi. Jak się okazało, pojazd nie tylko był przeładowany o 300 kg (waga pojazdu wskazała 3800 kg przy dopuszczalnych 3500 kg), ale miał również pękniętą oponę. W wyniku kontroli kierujący został ukarany mandatem karnym i przekazany policji. Dodatkowo pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy do czasu jego rozładunku oraz został zatrzymany jego dowód rejestracyjny - przekazał WITD w Opolu.

  Jak wskazują funkcjonariusze opolskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, zjawisko przeładowanych busów i ciężarówek nasiliło się na Opolszczyźnie. To prowadzi do niszczenia dróg, stwarzania zagrożenia na drodze, a także jest nielegalną konkurencją.

  Przeciążone busy stanowią poważne zagrożenie w ruchu drogowym, są przejawem nieuczciwej konkurencji i niszczą drogi. Niestety przeciążone pojazdy wciąż poruszają się po polskich drogach. Niektórzy przewoźnicy wskazują, że "przeładowany" transport się po prostu opłaca.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-28 21:06:13 [89.67.13.*] id:1611927  
  DonPedro69: Napisał postów [7122], status [VIP] Reputacja
  Taki bus z całą pewnością dróg nie niszczy, ale droga hamowania już wcale nie musi się pokrywać z tym, czego się od takiego auta oczekuje w przypadku dopuszczalnej masy ładunku.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-04-29 08:56:09 [217.173.195.*] id:1611934  
  wojtasoks: Napisał postów [6320], status [VIP] Reputacja
  No i niebezpieczeństwo, że opona, zwłaszcza taka jak na zdjęciu, wybuchnie, albo inne elementy nie wytrzymają i tragedia na drodze gotowa.