• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1671
  • Dodano: 2021-04-28 / 14:30
  • Komentarzy: 0

  Otwarto masowy punkt szczepień w Nysie. Na halę dotarło 1700 szczepionek - starczy na 3 dni

  Otwarto masowy punkt szczepień w Nysie. Na halę dotarło 1700 szczepionek - starczy na 3 dni

  (Fot. Dżacheć)

  Punkt masowych szczepień działa już w Nysie. Dziennie będzie mogło skorzystać ze szczepień planowo nawet tysiąc osób.


  Spółka Optima Medycyna jest odpowiedzialna za realizację szczepień masowych w obiekcie, oraz za jego dostosowanie do potrzeb szczepień. Prezes Optimy, Adam Szlęzak podkreśla, że dziennie w obiekcie będzie mogło zaszczepić się nawet tysiąc chętnych. Na tę chwilę do obiektu dotarło 1700 dawek szczepionki, co wystarczy na najbliższe 3 dni, jednak jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będą zabezpieczane kolejne dostawy, by zachować ciągłość szczepień.

  - Jesteśmy przygotowani do podania tysiąca szczepionek dziennie. Wiedziałem że to będzie jedno z największych i najważniejszych zadań które przyszło realizować Optimie. Wszyscy czekamy na to żeby doznać jakiejś ulgi a to co robimy w tej hali pozwoli na to, żeby doszło do tego szybciej i bardziej skutecznie. Ten punkt szczepień to duży wkład managerów hali, którzy musieli dostosować obiekt do wykonania szczepień - mówi.

  - Należą się brawa, ponieważ program narodowego szczepienia jest egzaminem dla nas wszystkich. Mieszkańcy chcą się czuć bezpiecznie, komfortowo i chcą wrócić do normalności. W Polsce zrealizowano już 10,5 miliona szczepień, ta liczba oznacza, że idziemy w dobrym tempie, a normalność będzie zaraz na wyciągnięcie ręki. Tutaj w powiecie nyskim jesteśmy w stanie wyszczepić wszystkich chętnych w około 12 tygodni. To oznacza wielki sukces samorządu, który wziął odpowiedzialność za realizację tego programu. Często zadawane są pytania kto za to płaci. Nawet osoby nieubezpieczone mogą korzystać z bezpłatnych szczepień realizowanych z funduszy rządowych - zaznacza poseł Violetta Porowska, która była obecna na uroczystym otwarciu punktu.

  Jak się zarejestrować? Istnieją cztery sposoby, dzięki którym można zapisać się na szczepienie:

  - telefon na bezpłatną infolinię 989,

  - SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333,

  Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, infolinia oddzwoni do wszystkich osób, które wyślą SMS w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

  - e-rejestracja na stronie głównej pacjent.gov.pl - logowanie Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód),

  W przypadku braku Profilu Zaufanego w celu rejestracji szczepienia, skontaktuj się z infolinią NFZ 989 lub bezpośrednio z wybranym punktem szczepień.

  - kontakt z punktem szczepień - najlepiej telefoniczny,

  Numery do punktów szczepień znajdują się m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Najlepiej więc zapisać się zdalnie.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".