• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1642
  • Dodano: 2021-04-27 / 17:08
  • Komentarzy: 0

  Ukryto marihuanę w markerze. Przesyłka miała trafić do osadzonego

  (Fot. ZK Strzelce Opolskie)

  Marker, który miał trafić do osadzonego wcale nie miał mu posłużyć do pisania. W przesyłce do skazanego ujawniono marihuanę ukrytą w markerze. Po raz kolejny funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich wykazali się czujnością i profesjonalizmem.


  W wyniku przeprowadzonych czynności profilaktycznych skontrolowano przesyłkę pocztową kierowaną do osadzonego z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich.

  W kopercie oprócz kartki okolicznościowej i kredek znaleziono dwa czarne markery. I to one zwróciły uwagę czujnego funkcjonariusza. Okazało się, że w jednym z markerów wkład okazał się być zawiniętą w brązową folię substancją. Po rozcięciu opakowania ujawniono brunatny susz o wadze 8 gramów.

  Wstępne badanie narkotestem wykazało zawartość marihuany. Przesyłkę wraz z zawartością zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom Policji. To kolejny przykład jak codzienne, skrupulatne działania funkcjonariuszy Służby Więziennej przyczyniają się do zachowania bezpieczeństwa i spokoju na terenie jednostki penitencjarnej.

  Przypomnijmy, że to nie pierwsza próba dostarczenia środków odurzających osadzonym w naszym województwie. Skrupulatnie prowadzone działania profilaktyczne pozwoliły udaremnić "przerzut" środków psychoaktywnych na teren jednostki w Opolu. Dzięki uzyskanym w trakcie pracy operacyjnej informacjom ujawnili zawiniątko z szarej taśmy pakunkowej przerzucone na pas ochronny aresztu, w którym to znajdowało się kilkadziesiąt (90szt.) tabletek koloru białego o wadze ok. 22 gramów. Przeprowadzona analiza chemiczna wykazała pochodną amfetaminy.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".