• Autor: Julia M
  • Wyświetleń: 1059
  • Dodano: 2021-05-07 / 16:19
  • Komentarzy: 0

  Centrum Terapeutyczno Psychologiczne UO

   Centrum Terapeutyczno Psychologiczne UO

  (Fot. Dżacheć)

  Do Centrum Wsparcia Psychicznego i Psychoterapeutycznego Uniwersytetu Opolskiego o pomoc mogą się zgłaszać nie tylko studenci, ale również wykładowcy i pracownicy administracyjni Uniwersytetu.

  Pomoc, której udziela Centrum nie jest związana jedynie z kryzysem, lękami czy trudnościami wynikającymi z izolacji i sytuacją pandemiczną w kraju. Po pomoc mogą zgłaszać się również osoby, które mają taki moment w życiu w którym muszą podjąć jakieś decyzje, nie są przekonani co do tych decyzji. Również osoby, które mają problemy relacyjne, kłopoty rodzinne, znajdują się w sytuacji przemocy wsparcia w poszukaniu odpowiedniej instytucji, fundacji, która mogłaby się kompleksowo nimi zająć.

  Celem Centrum jest uwrażliwienie społeczności akademickiej na potrzebę i na konieczność korzystania z pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej. Ma ono nadzieję, że fakt, że ta pomoc jest na Uniwersytecie pozwoli szybciej pokonać opór i strach związany z sięganiem po pomoc psychologiczną.

  Aby zgłosić się do Centrum po pomoc psychologiczną lub psychoterapeutyczną należy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie Uniwersytetu Opolskiego lub na stronie Centrum na Facebooku, na której także będzie dużo informacji oraz możliwość napisania bezpośrednio lub zgłoszenia potrzeby wsparcia w jakimś obszarze. Obydwie Panie psychoterapeutki są dostępne codziennie od 8 do 15. Spotkania są proponowane zarówno indywidualnie, ale również pary mogą prosić o taką pomoc - mówi psychoterapeutka, Anna Bereźnicka.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".