• Wyświetleń: 810
    • Dodano: 2021-04-14 / 10:00
    • Komentarzy: 0
    • Artykuł sponsorowany

    Przeszczep włosów w Turcji - czy warto?

    Patrząc kilkanaście lat wstecz, zabieg przeszczepu włosów wzbudzał wiele kontrowersji. Starsze metody były mało skuteczne, a dodatkowo pozostawiały blizny, co skutecznie zniechęcało pacjentów. Ważnym czynnikiem była także bardzo wysoka cena zabiegu. Jednak dzięki rozwojowi techniki i medycyny, na rynku dostępne są obecnie metody praktycznie nieinwazyjne, które pozwalają przeszczepić włosy w odpowiedni sposób. Taki zabieg cieszy się dużą popularnością szczególnie w Turcji. Dlaczego akurat tam?


    Przeszczep włosów Turcja - efekty po zabiegu


    Łysienie to problem, z którym zmaga się wielu mężczyzn, a także kobiet. Najczęściej spotykamy się z przypadłością, jaką jest łysienie androgenowe, które jest wynikiem działania czynnika DHT tj. dihydrotesteronu powodującego obkurczanie się mieszków włosowych, a w finalnym efekcie prowadzi do ich zaniku. Łysienie to powoduje zakola, podwyższenie linii włosów i przerzedzenie ich gęstości na tzw. koronie głowy.


    Łysienie jest często powodem zaniżonej samooceny i niskiego poczucia swojej wartości, co z kolei może mieć wpływ na życie prywatne i zawodowe. Skuteczną metodą na odzyskanie włosów jest przeszczep.


    Wybierając odpowiednią klinikę, trzeba zwrócić uwagę na jej doświadczenie oraz zespół. Transplantacja włosów to zabieg wymagający gruntownej wiedzy medycznej i wieloletniego doświadczenia. Warto również podkreślić, że nie należy ryzykować i oszczędzać na takim zabiegu.


    Przeszczep włosów - dlaczego Turcja?


    W Turcji znajduje się ponad 250 klinik, które zajmują się przeszczepem włosów. Do jednej z nich należy Dr. Serkan Aygin Clinic. Dr. Serkan Aygin był członkiem jednego z pierwszych zespołów, które z powodzeniem przeprowadziły zabieg przeszczepu włosów. Jest on bardzo znanym i szanowanym lekarzem w środowisku medycznym, wielokrotnie nagradzanym prestiżowymi wyróżnieniami w tym w 2019 roku otrzymał Europejską Nagrodę Medycyny XXI wieku w dziedzinie przeszczepów włosów. W klinice tej wykonuje się zabiegi za pomocą następujących metod:



    • przeszczep włosów metoda FUE

    • przeszczep włosów metoda DHI


    Metodę przeszczepu dobiera lekarz, indywidualnie dla każdego pacjenta. Zarówno jedna, jak i druga forma zabiegu znana jest jako bardzo skuteczna, bezpieczna i bezbolesna na odzyskanie włosów. Klinika przyjmuje pacjentów z całego świata. W Polsce wyłącznym przedstawicielem kliniki jest firma FlyMedica. FlyMedica zajmuję się kompleksową organizacją od przygotowań, przez zabieg, opiekę polskiego tłumacza na miejscu, aż po nielimitowaną ilość konsultacji w trakcie rekonwalescencji po zabiegu. Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://flymedica.pl/.


    Przeszczep włosów w Polsce czy w Turcji?


    Wybitnych specjalistów spotkać można oczywiście również w innych krajach. Pamiętajmy jednak, aby podczas wyboru nie kierować się jedynie ceną zabiegu. Musimy zwrócić uwagę na specjalistę nadzorującego zabieg oraz zespół asystujący. Pomimo że, transplantacja włosów nie wymaga hospitalizacji, to nadal pozostaje plastyczną operacją, która wymaga medycznej wiedzy i doświadczenia. Specjaliści w Turcji mają kilkunastoletnie doświadczenie, co przy niższym koszcie zabiegu niż w Polsce wpływa przekonującą na rzecz decyzji o zabiegu w Stambule.


    Przeszczep włosów cena


    Wiele osób ma obawy o to, czy faktycznie podoła finansowo takiemu zabiegowi. Często słyszymy pytanie - przeszczep włosów ile to kosztuje? Średnia cena transplantacji włosów w Turcji wynosi ok. 2500 Euro. Kwota różni się w zależności od metody wykonywania zabiegu. Dodatkowymi udogodnieniami, które oferuje np. Flymedica, jest rozłożenie płatności za przeszczep na raty. Jeżeli więc potrzebujesz rozłożyć koszty za przeszczep w czasie, jest to doskonały wybór.


    undefined

    Artykuł sponsorowany

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".