• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3206
  • Dodano: 2021-04-19 / 17:48
  • Komentarzy: 0

  Wypadek w Lewinie Brzeskim. Autokar przewożący dzieci zderzył się z osobówką

  Wypadek w Lewinie Brzeskim. Autokar przewożący dzieci zderzył się z osobówką

  (KP PSP Brzeg)

  Do zderzenia pojazdów doszło na drodze wojewódzkiej 458 w gminie Lewin Brzeski. Autobusem podróżowały dzieci w wieku przedszkolnym. Dwoje z maluchów oraz ich opiekunka profilaktycznie zostali przewiezieni na badania do szpitala.


  Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i autokaru wpłynęło do brzeskich służb ratunkowych w poniedziałek 19 kwietnia kilkanaście minut przed 15.00. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 458 między Lewinem Brzeskim a Skorogoszczą. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy JRG z Brzegu oraz jeden zastęp OSP z Lewina Brzeskiego.

  Jak ustalili funkcjonariusze brzeskiej drogówki - sprawcą zdarzenia jest 25-latek, który siedział za kierownicą osobówki. Autokar przewożący małe dzieci zasygnalizował chęć skrętu w lewo, kiedy zaczął wyprzedzać go kierowca audi. Obrażenia odniósł kierowca auta osobowego oraz pasażerowie autobusu, w tym dwoje dzieci w wieku przedszkolnym.

  Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że dzieciom nie zagraża niebezpieczeństwo, nic poważnego im się na szczęście nie stało. Policjanci ustalają dokładny przebieg i okoliczności w jakich doszło do zderzenia tych pojazdów.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".