• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3903
  • Dodano: 2021-04-09 / 16:30
  • Komentarzy: 1

  Ujawnienia w paczkach i listach do skazanych

  Ujawnienia w paczkach i listach do skazanych
   <i>(Fot.ppor. Tomasz Tomczuk )</i>

  (Fot.ppor. Tomasz Tomczuk )

  W ostatnich tygodniach różnymi sposobami próbowano przemycić na teren Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich niedozwolone przedmioty i substancje. Nie zawiodła czujność funkcjonariuszy, którzy do tego nie dopuścili.


  Okres świąteczny przysporzył służbom więziennym sporo pracy związanej z listami i paczkami, które właśnie z tej okazji najczęściej były przekazywane osadzonym.

  - Zaczęło się od wrzucenia na dach budynku kuchni pakunku, w którym ukryto dwa zawiniątka z amfetaminą (38 gramów) i marihuaną (44 gramy). W kolejnej próbie do skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w strzeleckiej "dwójce" miały trafić przesyłki z niedozwolonymi substancjami - opowiada ppor. Tomasz Tomczuk.

  W kartce okolicznościowej funkcjonariusze odkryli schowane w naklejce jasnobrązowe kryształki, które zawierały crack. Innemu osadzonemu przesłano pisaki, w których schowano białą (14 gramów) i brązową (22 gramów) substancję. - Badanie narkotestem wykazało w masie obecność amfetaminy. Kilka dni później podczas kontroli paczki zawierającej odtwarzacz dvd dla skazanego, ukryto 3 telefony komórkowe. W telewizorze przesłanemu innemu skazanemu funkcjonariusze ujawnili schowany pod obudową telefon komórkowy - słyszymy.  Nielegalne substancje zostały zabezpieczone i przekazane Policji, a trefne przedmioty nie trafiły do adresatów. Dyrektor jednostki w każdym z przypadków wszczął czynności wyjaśniające.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-10 10:23:23 [212.106.161.*] id:1611060  
  Palnik Dekarski: Napisał postów [244], status [maniak] Reputacja
  No fajnie się tam bawią w tych zakładach karnych (:

  Nick:
  Treść: