• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 720
  • Dodano: 2021-04-06 / 13:22
  • Komentarzy: 0

  Zakłady bukmacherskie - co warto o nich wiedzieć?

  Zakłady bukmacherskie - co warto o nich wiedzieć?
  Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z usług zakładów bukmacherskich. Niemal każdy słyszał przynajmniej o jednej tego typu firmie, nawet jeśli nigdy nie miał z nią styczności. Wiele z nich ma do zaoferowania duży wybór zakładów z praktycznie każdej dziedziny, przystępne kursy i szybkie wypłaty. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące bukmacherów!

  Aktualne w internecie znajduje się wiele reklam firm bukmacherskich działających na polskim rynku. Niestety niektóre z nich funkcjonują niezgodnie z przepisami, co obarcza graczy dużym ryzykiem. Z tego względu zawsze należy korzystać z usług zaufanych firm. W tym celu warto sprawdzić ranking sprawdzonych i najczęściej wybieranych bukmacherów. Dzięki temu upewnisz się, że wybrana marka posiada wszystkie zgody na prowadzenie działalności od Ministerstwa Finansów, co pozwala na legalne obstawianie meczów. Jedną z godnych uwagi z pewnością jest STS. Decyduje o tym głównie szeroki wybór dziedzin oraz atrakcyjne zniżki. Każdy nowy użytkownik może uzyskać STS kod promocyjny, który pozwala osiągnąć realnie wyższy bonus powitalny. Innymi firmami, jakie cieszą się dużą popularnością to Fortuna, LV BET czy TOTAL bet.

  Czym właściwie są zakłady bukmacherskie?
  Według aktualnych danych zakłady bukmacherskie cieszą się dużą popularnością na polskim rynku. Obecnie może istnieje wiele firm, które mogą pochwalić doskonałą renomą i szerokim gronem wiernych graczy. Zasługą tego z pewnością jest atrakcyjna oferta wyprzedzająca konkurencję. Użytkownicy mają okazję obstawiać mecze popularnych sportów w kraju, takich jak piłka nożna czy tenis, a także dziedzin niszowych czy nawet wydarzeń ze świata e-sportu.

  Platforma zakładów bukmacherskich to jednak nie tylko obstawianie zakładów sportowych. Na portalu można też znaleźć wiele istotnych informacji przydatnych dla użytkowników. Firmy dokładają wszelkich starań, aby wspierać polski sport, w tym również ten amatorski. W tym celu nierzadko są sponsorami różnych imprez czy klubów sportowych. Ciekawą inicjatywą jest też prowadzenie specjalnego magazynu dedykowanego dla osób obstawiających mecze. Wielu użytkowników docenia również bukmacherów za wysokiej jakości transmisje na żywo z popularnych wydarzeń sportowych. Niektóre z nich prowadzą fundacje wspierające polskich sportowców, w tym zawodowców, amatorów, dzieci czy osoby niepełnosprawne.

  Najważniejsze informacje dotyczące obstawiania zakładów
  Chociaż wysokość kursów to dość skomplikowany temat, to z pewnością można powiedzieć, że zakłady bukmacherskie w Polsce stoją na wysokim poziomie. Z tego względu warto w pierwszej kolejności porównać ofertę kilku firm. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niesportowych wydarzeń związanych z show-biznesem czy polityką. Wiele pozytywnych opinii klientów korzystających z usług bukmacherów związanych jest też z samą obsługą. Na stronach internetowych można znaleźć wygody formularz kontaktowy. Kontaktując się za jego pośrednictwem, zwykle otrzymasz odpowiedź w ciągu jednego dnia roboczego.
  Kolejną zaletą zakładów bukmacherskich online jest duży wybór metod płatności. W tym przypadku również zależy to od konkretnej marki. Poza stacjonarnymi punktami istnieje możliwość skorzystania z internetowych systemów płatności. Wśród dostępnych propozycji znajdziesz między innymi PayU, Dotpay, Skrill, PayPal i wiele innych.  Komunikat o konsekwencjach udziału w nielegalnych grach hazardowych

  Należy korzystać, tylko z bukmacherów legalnie działających w Polsce tj. posiadających, wydane przez Ministerstwo Finansów, zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich, wiąże się z konsekwencjami narażenia się na wysokie kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

  Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

  Komunikat o ryzyku związanym z uczestnictwem w zakładach bukmacherskich

  Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich:

  nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę;
  nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze;
  zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami;
  nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy;
  grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

  Symptomy uzależnienia od hazardu mogą się ujawnić m.in. poprzez: silną i trudną do odparcia chęć zagrania, utratę kontroli na ilością czasu i pieniędzy przeznaczanymi na grę, poczuciem winy związanym z uczestniczeniem w grze, wydawaniem większej części lub wszystkich pieniędzy na grę, pożyczaniem pieniędzy w celach przeznaczenia pożyczki na uczestnictwo w grach hazardowych, traktowaniem gry jako ucieczki od pozostałych problemów życiowych, utratę zainteresowania rodziną, znajomymi lub innymi rozrywkami.


  Komunikat o posiadaniu zezwolenia przez podmioty urządzające zakłady wzajemne

  Informujemy, iż następujący bukmacher, posiada zezwolenie na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet: zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".