• Dodano: 2021-04-06 / 07:43

Polonia Nysa z coraz mniejszą szansą na utrzymanie

(Fot. MKS Kluczbork)

Kolejne trzy punkty zapisały sobie drużyny z Kluczborka oraz Brzegu

Coraz w większe problemy zawodników z Nysy. Poloniści odnieśli już czternastą porażkę w tym sezonie i tracą siedem punktów do bezpiecznej strefy. Tym razem, zostali oni pokonani na własnym boisku przez Gwarek Tarnowskie Góry, a o rezultacie zadecydowało jedno trafienie autorstwa Dawida Jarki w 43 minucie.

Zdecydowanie spokojniejsza o utrzymanie może być Stal Brzeg, która na wyjeździe pokonała aż 1:4 Foto Higienę Gać. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze za sprawą Michała Hawryło w 35 minucie, lecz jeszcze przed przerwą to Brzeżanie prowadzili 1:2, po trafieniach Dominika Bronisławskiego oraz Mateusza Dychusa. Po zmianie stron goście jeszcze dwukrotnie znaleźli drogę do bramki - gole zdobyli Jakub Kowalski i Maksymilian Podgórski. Wyżej o dwie lokaty od Stali jest MKS Kluczbork, który zwyciężył na własnym boisku 1:0, po trafieniu Filipa Latuska w pierwszej minucie spotkania.