• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1067
  • Dodano: 2021-04-04 / 09:00
  • Komentarzy: 0

  Brodziki do kabin prysznicowych - co warto wiedzieć przed zakupem brodzika?

  Brodziki do kabin prysznicowych - co warto wiedzieć przed zakupem brodzika?

  fot. materiały prasowe

  Myśląc o kabinie prysznicowej, rzadko skupiamy się na samym brodziku. Tymczasem, to właśnie on pełni kluczową rolę w niemal każdym typie prysznica. Jeśli przygotowujesz się do wyposażenia swojej łazienki oraz zastanawiasz się jaki rodzaj brodzika wybrać do kabiny prysznicowej - poniżej udzielamy kilku porad. Dowiesz się, jakie są najważniejsze cechy brodzików, po czym poznać produkt wysokiej klasy oraz jak dopasować brodzik do wolnej przestrzeni i kształtu łazienki.

  Brodziki łazienkowe - jak znaleźć ten właściwy?


  W wyborze brodzika jesteśmy ograniczeni przede wszystkim przez własny budżet, ilość wolnej przestrzeni oraz rodzaj kabiny prysznicowej, która nas interesuje. Zacznijmy od najważniejszej sprawy praktycznej - czyli rozmiaru brodzików. Liczy się zarówno długość, szerokość jak i wysokość. Pierwsze dwa wymiary zależą od naszej wolnej przestrzeni na podłodze oraz kształtu łazienki. Wysokość brodzika ma natomiast duży wpływ na jego przydatność w czasie codziennych kąpieli.


  Przykładowo - jeśli jesteś młodym rodzicem, który potrzebuje regularnie kąpać swoje dziecko - wysoki brodzik w prysznicu może być w tym niezwykle pomocny. Nadaje się również do kąpania zwierzaków, prania ręcznego oraz oczyszczania różnych przedmiotów dużych gabarytów. Dla takich potrzeb - warto wybrać brodzik o wysokości nawet 30-50 cm.


  Dostępne są brodziki w różnych kształtach. Najbardziej popularne są te kwadratowe lub prostokątne - np. o rozmiarach 70x80, 80x90 cm. Często wybiera się także brodziki narożne - a przykład półokrągłe. Nadają się idealnie do stawiania w kątach lub wnękach łazienek.


  Rodzaje brodzików - który wybrać, by nie żałować?


  Brodziki klasyczne kojarzy prawdopodobnie każdy z nas. Są to brodziki wpasowywane w rozmiar kabiny prysznicowej, którą pragniemy kupić.


  Powierzchnie prysznicowe to nieco bardziej awangardowy typ brodzika. W zasadzie - są to brodziki wyjątkowo cienkie. Dzięki temu niemal wtapiają się w podłogę, gdyż wystają naprawdę niewiele ponad jej powierzchnię.


  Brodziki podpłytkowe to typ brodzików zyskujących w ostatnich latach na popularności. Są to cienkie, wyprofilowane bryły, o delikatnym spadku w kierunku kratki z odpływem. Powierzchnia brodzików podpłytkowych jest pokryta specjalną warstwą uszczelniającą.


  Materiał na brodzik - wytrzymały, odporny, żywotny


  Stosuje się najczęściej trzy typy materiałów w budowie brodzika. Pierwszy, to najczęściej stosowany - akryl. Jest to materiał odporny na ścieranie, uderzenia i odkształcenia. Jest ponadto lekki i łatwy w transporcie. Łatwo się go czyści, a chemikalia i detergenty nie pozostawiają na nim żadnego śladu. Brodziki takie oferuje m.in. sklep eLazienki.pl.


  Rzadziej wybiera się brodziki ceramiczne. Są to urządzenia nieco cięższe niż ich akrylowe odpowiedniki. Charakteryzują się jednak gładką powierzchnią oraz większą odpornością na brud. Brodziki ceramiczne wymyjesz szybciej i łatwiej, a także - będziesz to robić rzadziej, niż w przypadku brodzików wykonanych z innych materiałów.


  Brodziki ze stali to wybór osób, którym zależy na trwałości. Warto jednak podkreślić, że nie zawsze jest to strzał w dziesiątkę - niskiej jakości emalie szybko blakną oraz ulegają uszkodzeniom. Ponadto, brodziki takie są cięższe niż ich odpowiedniki wykonane z innych materiałów.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".