• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1444
  • Dodano: 2021-04-02 / 09:04
  • Komentarzy: 0

  Milion złotych na prace przedprojektowe w ramach programu Kolej+

  Milion złotych na prace przedprojektowe w ramach programu Kolej+

  (Fot. UMWO)

  Przywrócenie linii kolejowej Racibórz-Racławice Śląskie stawia sobie za cel samorząd województwa opolskiego, który dla jego osiągnięcia wraz z partnerami opracował wspólny projekt. Podana została informacja o otrzymaniu dofinansowania części prac przedprojektowych.


  Rewitalizacja linii kolejowych nr 177 i 294 Racibórz - Racławice Śląskie to ważne dla regionu zadanie, bo dziś powiat głubczycki jest jedynym na Opolszczyźnie, który od 20 lat nie ma połączeń kolejowych. Dlatego przywrócenie linii kolejowej Racibórz-Racławice Śląskie to jeden z celów samorządu województwa opolskiego, który dla jego osiągnięcia wraz z partnerami opracował wspólny projekt do Programu Kolej+. Projekt pn. "Rewitalizacja linii kolejowych nr 177, 294 Racibórz-Racławice Śląskie- Baborów - Głubczyce" został złożony do programu w sierpniu ubiegłego roku.

  Od tego czasu trwają m.in. spotkania robocze i poszukiwanie wsparcia dla tej inwestycji. Opolscy i śląscy samorządowcy cały czas poszukiwali wparcia na szczeblu centralnym na pokrycie wkładu własnego tego ważnego dla Opolszczyzny projektu kolejowego. W ubiegłotygodniowym spotkaniu Członka Zarządu Województwa Opolskiego Szymona Ogłazy i przedstawicieli partnerów projektu, w wideokonferencji uczestniczyli również posłowie na Sejm RP - Janusz Kowalski oraz Michał Woś. Po raz kolejny zadeklarowali oni wsparcie działań samorządowców, w akcję szukania poparcia włączyli się także członkowie Opolskiego Zespołu Parlamentarnego.

  Województwo Opolskie, jako lider projektu, złożyło wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o dofinansowanie przygotowania dokumentacji przedprojektowej. Studium planistyczno-prognostyczne jest dokumentem niezbędnym dla realizacji inwestycji. Właśnie ogłoszono wyniki naboru i już wiemy, że Województwo Opolskie otrzymało na ten cel 1 milion złotych. Teraz przygotowywany będzie przetarg, mający na celu wyłonienie wykonawcy dokumentacji przedprojektowej.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".