• Dodano: 2021-03-28 / 20:55

Trzecioligowe kluby z Opolszczyzny bez punktów w tej kolejce

(Fot. mkskluczbork.pl)

MKS i Stal przegrały swoje spotkania, natomiast Polonia pauzowała

Bardzo zła kolejka w wykonaniu ekip rywalizujących w 3 lidze (w grupie 3) z Opolszczyzny. Zarówno będąca coraz bliżej strefy spadkowej Stal Brzeg, jak i bardziej bezpieczny MKS Kluczbork przegrali swoje spotkania w 23 kolejce. W tej serii pauzowała bliska spadku Polonia Nysa.

Zdecydowanie cięższa rywalizacja czekała zawodników z Kluczborka, bowiem jechali do Chorzowa, by zmierzyć się z liderem ligi - Ruchem. Oczywiście faworytem byli gospodarze, lecz zaskoczyli goście za sprawą Bartosza Włodarczyka. Niestety, to był jedyny pozytywny ich akcent, bowiem potem trafiał tylko zespół z Górnego Śląska, do przerwy remisując, a potem doprowadzając do wyniku 4:1.

Bardziej wyrównane widowisko było w Brzegu, gdyż mierzyli się bliscy sąsiedzi w tabeli - Stal podejmowała ROW Rybnik. W ciągu pierwszych piętnastu minut obie ekipy miały na koncie po strzelonej bramce - lecz ostateczne słowo należało do gości, za sprawą Piotra Pacholskiego i gospodarze musieli uznać ich wyższość wynikiem 1:2.

Warta Gorzów Wielkopolski 1-0 Foto-Higiena Gać
    Ruch Chorzów 4-1 MKS Kluczbork
    Polonia-Stal Świdnica 1-0 Piast Żmigród
    Górnik II Zabrze 0-4 Ślęza Wrocław
    LKS Goczałkowice Zdrój 1-2 Zagłębie II Lubin
    Pniówek Pawłowice 1-1 Polonia Bytom
    Miedź II Legnica 0-1 Lechia Zielona Góra
    Gwarek Tarnowskie Góry 3-3 Rekord Bielsko-Biała