• Komentarzy: 1

Zaksa w finale Ligi Mistrzów!

(Fot. Zaksa Kędzierzyn Koźle)

Kędzierzynianie po raz kolejny potrzebowali do rozstrzygnięcia złotego seta

Zaksa po raz kolejny serwuje horror kibicom! Tym razem w rywalizacji z Zenitem Kazań w ramach półfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów, Ci zawodnicy we własnej hali potrzebowali łącznie aż sześciu setów, by awansować do finału tychże rozgrywek.

Spotkanie w pierwszym secie należało do gości. Szybko zbudowali sobie bezpieczną przewagę, co pozwoliło mi spokojnie prowadzić 1:0. Rolę się jednak odwróciły w drugiej części spotkania. To gospodarze prowadzili od początku do końca, wygrywając tę partię do 17 i wyrównując stan meczu.

Kolejna partia była zacięta do stanu 6:6. Lecz od tego momentu, lepiej na parkiecie prezentowali się zawodnicy Zaksy, którzy odskoczyli rywalom, dzięki czemu objeli prowadzenie w rywalizacji. Gdy wydawało się, że to spotkanie zakończy się w czterech setach, rosyjski zespół zmobilizował się, broniąc piłkę meczową i wygrywając na przewagi 28:30.

Również niesamowity przebieg miał sam tie-break. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i gdy Kędzierzynianie ponownie mieli okazję do zakończenia meczu i to aż dwukrotnie, to jednak goście zamknęli mecz 2:3 i do wyłonienia finalisty potrzebny był złoty set. Początek decydującej partii był piorunujący w wykonaniu gospodarzy, lecz goście potrafili szybko odrobić straty, doprowadzając ponownie do emocjonującej końcówki, lecz tam już Zaksa pokazała żelazne nerwy i to ona mogła się cieszyć z awansu do finału.