• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3901
  • Dodano: 2021-03-19 / 09:00
  • Komentarzy: 0

  Kolejne przedszkolaki na kwarantannie. Zakażenie covid-19 w 3 kolejnych placówkach w Opolu

  Kolejne przedszkolaki na kwarantannie. Zakażenie covid-19 w 3 kolejnych placówkach w Opolu

  (Fot. Archiwum)

  Opolskie przedszkolaki to grupa najczęściej ostatnimi czasy odsyłana na przymusową kwarantannę. Do zakażeń dochodzi głównie wśród pracowników placówek oświatowych, ale zdarza się także, że nosicielami Covid-19 są również dzieci.


  W czwartek poinformowano o zakażeniu koronawirusem w opolskich placówkach dydaktyczno-wychowawczych. W dwóch przedszkolach oraz w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Opolu wykryto zakażenia koronawirusem.

  - Pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał nauczyciel w przedszkolu nr 55. Sanepid zdecydował o kwarantannie grupy sześciolatków (łącznie 24 dzieci). Kwarantanna potrwa do 22 marca. W przedszkolu nr 14 pozytywny wynik ma dziecko z grupy sześciolatków. Tam kwarantanna 23 dzieci potrwa do 25 marca. Sanepid objął też kwarantanną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Domu Dziecka na Pasiece ze względu na pozytywny wynik u jednego z opiekunów. Przebywa tam obecnie 10 wychowanków, których stan zdrowia nie budzi żadnych zastrzeżeń, a praca wychowawców przebiega płynnie. Kwarantanna potrwa do 21 marca - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  Pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymało wczoraj także dziecko w Publicznym Przedszkolu nr 8.

  Chory na co dzień uczęszcza do grupy 3-4 latków i właśnie piętnaścioro dzieci, z którymi miał kontakt zostało wysłanych przez sanepid na kwarantannę do poniedziałku 22 marca. To kolejny przypadek koronawirusa w opolskich placówkach oświaty. Przypomnijmy, że tylko w tym tygodniu 185 dzieci z samego Opola trafiło na kwarantannę.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".