• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 1580
    • Dodano: 2021-03-14 / 17:57

Magdalena Zych wraca ze srebrem Mistrzostw Polski w short tracku. Dobry występ Opolan

(Fot. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego)

Nastoletnia opolanka po raz kolejny pokazała swoją najwyższa sportową dyspozycję. Magdalena Zych wraca z mistrzostw Polski w short tracku ze srebrnym medalem na dystansie 1500 m. Została sklasyfikowana dodatkowo jako druga zawodniczka w klasyfikacji wielobojowej.

Tuż po sukcesie z Magdaleną Zych w składzie na mistrzostwach świata, bez większego odpoczynku zawodnicy wybrali się na mistrzostwa Polski do Gdańska. 17-letnia zawodniczka KU AZS Politechnika Opolska wraca z zawodów ze srebrnym medalem. To nie wszystkie medale, jakie wywalczyli opolanie na imprezie w Gdańsku. Znakomity występ pokazał również Sebastian Hydzik (AZS Politechnika Opolska), który na dystansie 1500 metrów uplasował się na 3 pozycji i tak samo w klasyfikacji wielobojowej. Srebrny medal wywalczyła także opolska sztafeta kobiet.

W hali Olivia w Gdańsku o medale mistrzostw Polski walczyli zawodnicy reprezentujący siedem klubów. Na listach startowych znalazło się siedemdziesięciu zawodników i zawodniczek z AZS Politechniki Opolskiej, MKS Błyskawicy Toruń, UKS Short Track MOSiR Giżycko, Juvenii Białystok, UKS Orlicy Duszniki-Zdrój, Orła Elbląg i Stoczniowca Gdańsk.