• Wyświetleń: 1524
    • Dodano: 2021-02-28 / 08:25

Siatkarki z Opola kontynuują zwycięska passę

Tym razem zawodniczki pokonały AZS Politechnikę Śląską Gliwice

Zabawa w lidze podopiecznych Nicoli Vettoriego trwa. AZS UNI Opole wygrało w piętnastym kolejnym meczu z rzędu, tym razem w derbach akademickich wygrywając 3:0 z AZS-em Politechniką Śląską Gliwice.

Mimo tylko trzy-setowego boju, mecz nie należał do tych z gatunków łatwych. Lepiej samo spotkanie zaczęły przyjezdne, przez dłuższy czas tej odsłony prowadziły różnicą czterech punktów. Szaloną pogoń Opolanki zaczęły od stanu 13:17, gdzie zdobyły 5 oczek z rzędu i wyszły na prowadzenie, systematycznie powiększając przewagę i zamykając tę partię do 21.

Drugi set był spokojniejszy jeśli chodzi o kontrolę spotkania liderek 1 ligi. Tylko pierwsze kilka punktów było na styku, jednakże z każdą kolejną piłką odjeżdżały rywalkom, pozwalając na zdobycie jedynie 19 punktów. Ostatnia jak się później okazało odsłona rywalizacji również była przez dłuższy czas "na styku", jednakże końcówka ponownie należała do lepiej przygotowanych Opolanek, dzięki czemu wygrały rywalizację w trzech setach, a MVP zgarnęła kapitan UNI - Marta Ciesiulewicz.