Jak tłumaczą wykonawcy, na budowie był chwilowy przestój spowodowany atakiem silnych mrozów, jednak nie zakłóciło to harmonogramu prac.
- Prace przy budowie CUP przebiegają bez większych zakłóceń. Po kilku dniach spowolnienia z powodu mrozu, prace przyspieszyły i weszły w kolejne etapy tj. po wykonaniu izolacji płyty podłogowej garażu podziemnego, wykonawcy przeszli do izolacji ścian zewnętrznych fundamentów. Systematycznie przebiegają prace związane z robotami żelbetowymi. W realizacji są kolejne stropy 3 i 4 kondygnacji budynku, oraz klatki schodowe. Na ukończeniu są prace związane z betonowaniem stóp i słupów konstrukcji. Już wkrótce powinny rozpocząć się prace związane z elementami elewacji budynku. Po ukończeniu prac żelbetowych na niższych kondygnacjach wykonawca przystąpił już do prac murowych na kondygnacji podziemnej. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem założonym przez wykonawcę - informuje Tomasz Maciaś, prezes OTBS.
Dzięki wspólnej inwestycji mieszkańcy Opola i okolic, załatwią sprawy urzędowe w jednym miejscu. Prace trwają.
W marcu 2020 roku Prezydent Miasta Opola oraz przedstawiciele zarządu firmy Warbud S.A podpisali umowę na budowę Centrum Usług Publicznych. Długo wyczekiwana budowa CUP w Opolu, które ma powstać do końca 2021 roku w pobliżu skrzyżowania ulic Ozimskiej i Plebiscytowej rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku.
Centrum Usług Publicznych będzie składać się z dwóch budynków położonych w okolicy skrzyżowania ulic Ozimskiej i Plebiscytowej w Opolu. W jednym budynku ulokowane będą wydziały Urzędu Miasta Opola związane z obsługą mieszkańców. W drugim obiekcie znajdować się będzie Krajowa Administracja Skarbowa: Izba Administracji Skarbowej w Opolu i Drugi Urząd Skarbowy w Opolu.
Przeniesienie wydziałów urzędu miasta, które obsługują największą liczbę mieszkańców to oszczędność prawie 2 mln złotych w skali roku. Teraz miasto wydaje taką kwotę na wynajem pomieszczeń rozsianych po różnych częściach miasta.
W nowym budynku Centrum Usług Publicznych znajdzie się m.in.: Miejski Zarząd Lokali Komunalnych, Miejskie Centrum Świadczeń, Wydział Lokalowy (teraz mieszczą się one w biurowcu Społem - wieżowiec przy ul. Ozimskiej 19), Miejski Zarząd Dróg (przeniesie się z biurowca przy ul. Firmowej), Wydział Zarządzania Kryzysowego (mieści się na ul. Sempołowskiej), potężny Wydział Spraw Obywatelskich (obsługuje mieszkańców w budynku na placu Wolności).
Ponadto do CUP przeniesie się Urząd Stanu Cywilnego, a w Ratuszu pozostanie tylko sala ślubów. Dodatkowo z ul. Budowlanych przeniesie się Wydział Polityki Społecznej. W CUP-ie znajdzie się monitoring miejski, część Straży Miejskiej, a także Centrum ITS (Inteligentnego Kierowania Ruchem), mające powstać w naszym mieście.
Łącznie w nowym budynku ma pracować około 300 osób z urzędu miasta i jednostek mu podległych. Koszt wykonania części miejskiej to 72,5 mln zł netto (92,8 mln brutto), a koszt części Krajowej Administracji Skarbowej 74,2 mln zł brutto. Czas budowy obiektu to dwa lata. Powinien być więc gotowy na koniec 2021 roku. Od roku 2022 mógłby przyjmować petentów.
Stefan: Napisał postów [27024], status [VIP]
Jakaś produkcja w tym mieście by się przydała...