• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2793
  • Dodano: 2021-02-25 / 14:15
  • Komentarzy: 1

  Uwaga kierowcy! Utrudnienia na DK46 w okolicach Sosnówki

  Uwaga kierowcy! Utrudnienia na DK46 w okolicach Sosnówki

  (Fot. GDDKiA Opole)

  Zaawansowanie prac przy budowie obwodnicy Niemodlina aktualne wynosi około 67% proc. Wdrożona zmiana organizacji ruchu tj. droga objazdowa w formie bypassu, będzie obowiązywała do czasu zakończenia prac na tym odcinku.


  W listopadzie ubiegłego roku w ramach realizacji prac przy budowie węzła Sosnówka w ciągu DK46, Wykonawca wprowadził na tym odcinku tymczasową organizację ruchu w postaci drogi objazdowej typu bypass.

  Aktualnie - z uwagi na trwający okres zimowy Wykonawca musi dokonać niezbędnych napraw nawierzchni/konstrukcji tej drogi, które nastąpiły na skutek mrozów oraz lokalizacji przedmiotowego odcinka w terenie o trudnych warunkach posadowienia.

  Prowadzone są prace przy naprawie nawierzchni z zastosowaniem kruszywa w miejscach występowania ubytków, natomiast na początku marca - po dostarczeniu masy bitumicznej - Wykonawca deklaruje wykonanie nakładki bitumicznej w miejscach występowania ubytków. Przedmiotowy fragment, udostępniony jako tymczasowa droga objazdowa, stanowi obszar placu budowy. Po stronie Wykonawcy robót leży odpowiedzialność za bieżącą sytuację w tym obszarze. Należy jednak zaznaczyć, że występujące niedogodności mają charakter przejściowy, powinny się zmniejszać wraz z postępem robót i poprawą warunków atmosferycznych.

  Aby zminimalizować zatory podczas prac naprawczych Wykonawca steruje ruchem ręcznie, co pozwala na bieżąco reagować w sytuacjach zwiększonego ruchu na poszczególnych kierunkach. Wdrożona zmiana organizacji ruchu tj. droga objazdowa w formie bypassu, będzie obowiązywała do czasu zakończenia prac na tym odcinku.

  - O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i przepraszamy za powstałe utrudnienia. Roszczenia z tytułu ewentualnych uszkodzeń pojazdów prosimy kierować bezpośrednio do wykonawcy lub za naszym pośrednictwem - informuje GDDKiA.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-26 12:26:54 [5.173.104.*] id:1608732  
  JanuszB: Napisał postów [57], status [rozkręcił się] Reputacja
  Te tymczasowe naprawy mogliby robić w nocy. Mniej aut na drodze to i korków by nie było

  Nick:
  Treść: