• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 11070
  • Dodano: 2021-02-20 / 13:55
  • Komentarzy: 0

  Za nimi już półmaraton. Zakończył się 3 etap "Naratonu"

  Tym razem biegacze mieli do pokonania 7 kilometrów trasa biegnącą przez lasy w Zawadzie pod Opolem. Sportowcy mieli idealną pogodę do biegania.


  Maraton jest marzeniem wielu osób, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Organizatorzy "Naratonu" umożliwili pokonanie uczestnikom królewskiego dystansu "na raty". Tym sposobem każdy z biegaczy, który sumiennie będzie uczestniczył w kolejnych etapach ukończy pierwszy w województwie maraton na raty.

  "Naraton" to etapowa impreza biegowa, a za nami już trzeci odcinek, który w sobotę 20 lutego biegł przez lasy w Zawadzie. Biegacze mieli do pokonania około 7 kilometrową trasę po lesie i ścieżkami polnymi. Zupełnie przeciwnie, niż tydzień temu, kiedy bieg odbywał się w mocno zimowej aurze - tym razem
  w powietrzu oraz na trasie widać było wczesną wiosnę.

  Naraton - Opolski Zimowy Maraton Na Raty to impreza składająca się z siedmiu etapów, które zsumują się w królewski dystans. Na wszystkie etapy biegu zapisało się blisko 150 osób.

  - Tydzień temu mieliśmy na trasie srogą zimę i tonęliśmy w śnieżnych zaspach, a dziś możemy zdjąć czapki i rękawiczki i wbiegać w wiosnę. Na trasie było dużo błota, ale kto się bardziej postarał wcale nie był mocno brudny na mecie. Jestem zadowolony, że w końcu coś się dzieje, że możemy zachowując odpowiednie standardy znów rywalizować na trasach. Liczę, że za chwilę wszystko powoli wróci do normy - mówi nam jeden z uczestników.

  - Bieg jest wymyślony jako pełny maraton, 42 kilometry 195 metrów, ale podzielony na 6 odcinków po 7 kilometrów - wyjaśnia Sławomir Smoliński, organizator i pomysłodawca imprezy. Organizatorzy dodają, że możliwość "swobodnego" startu jest dobra i korzystna m.in. dla początkujących biegaczy, którzy na starcie nie ulegają presji tłumu. - Zawsze można się umówić ze znajomymi, z którymi chcemy rywalizować i pobiec o tej samej godzinie - słyszymy.

  Kolejny etap Naratonu odbędzie się w przyszłą sobotę w Grudzicach.

  4) - etap IV 7 km 27.02.2021 r. sobota Grudzice - start w okolicy strzelnicy
  5) - etap V 7 km 06.03.2021 r. sobota Suchy Bór - start przy Mostku Sponsorów
  6) - etap VI 7,195 km 13.03.2021 r. sobota Zawada - trasa Turawskiej Siódemki
  7)- etap VII (Joker) WIRTUALNIE

  Zdjęcie (1/97)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".